Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na rzeczywiste wieżyczki z Portala do obserwowania domu

rzeczywiste wieżyczki z Portala

Każdy, kto grał w nawet jedną z dwóch odsłon serii Portal od Valve, doskonale pamięta charakterystyczne białe wieżyczki, od których łatwo było oberwać za nieuwagę. W rzeczywistym życiu i do domowych zastosować wprawdzie nikt normalny nie stworzy zabójczej broni, ale system kamer już co innego. Taką właśnie rolę otrzymały niedawno wieżyczki z Portala w ramach projektu Sentry Picam.

Funkcjonalne wieżyczki z Portala będą stać na straży Waszego domu

Na Reddicie możecie znaleźć szczegółowe informacje, które przybliżają zarówno sam projekt, jak i sposób na zapewnienie sobie własnych wieżyczek z Portala. Uprzedzam jednak – nie jest to aż tak proste. Wymaga bowiem wydruku z drukarki 3D, programistycznego drygu oraz wyposażenia się w Raspberry Pi Zero W i Raspberry Pi Camera Module V2. Zasilanie można z kolei zapewnić albo z użyciem baterii, albo przewodu wyprowadzonego bezpośrednio z sieci energetycznej.

Czytaj też: Wystrzelono dwa balistyczne pociski Trident II D5LE z okrętu podwodnego w formie testu

W rzeczywistości te wieżyczki z Portala są interesujące głównie przez obudowę całej elektroniki, bo obejmuje to korpus wymyślonego na potrzeby gry przeciwnika. Po jej wydrukowaniu (projekt dostępny na Thingiverse) staje się ona domem dla dwóch wspomnianych układów i ewentualnie baterii, z czego Camera Module V2 zapewnia nagrania w Full HD i 30 FPS, które wykonuje po wykryciu ruchu.

Czytaj też: W Kirgistanie zamknięto ponad 500 nielegalnych farm kryptowalut

Dodatkowo użytkownik w dowolnym momencie może uzyskać podgląd na to, co aktualnie „widzi” wieżyczka za sprawą niestandardowego interfejsu sieciowego.