Reklama
aplikuj.pl

Luksusowy czołg do podboju terenu, który możecie kupić. Oto Ripsaw EV3-F4

Luksusowy czołg, Ripsaw EV3-F4

Na licytacji Hemmings pojawił się wyjątkowy, luksusowy czołg rekreacyjny w postaci Ripsaw EV3-F4. W momencie pisania tych słów, jego cena sięga 425000 dolarów, a przebieg aukcji, która potrwa do 2 października, obserwuje ponad 450 osób. Bez względu na jej wynik, jedno jest pewne – ten pojazd ewidentnie jest warty kilku chwil uwagi.

Każdy z nas może kupić swój luksusowy czołg Ripsaw EV3-F4

Nazwanie Ripsaw EV3-F4 mianem czołgu nie jest przesadą. Wprawdzie broni na jego pokładzie nie znajdziecie, ale odpowiadająca z niego firma Howe & Howe ma w dziedzinie wojskowości ogromne doświadczenie, ponieważ zajmuje się produkcją pojazdów wojskowych, ale „na boku” oferuje produkty dla indywidualnych klientów. Podlegający aukcji sprzęt jest jednym z tego przykładów.

Czytaj też: Elektryczny samochód inspirowany grami. Spójrzcie na koncept MG Maze

Ripsaw EV3-F4 ma gąsienice z poliuretanu i 51 centymetrów prześwitu, aby radzić sobie w każdym terenie. Choć z zewnątrz wydaje się surowy, to kabina rozpieszcza, zapewniając obite skórą wysokiej jakości przednie fotele Recaro z ogrzewaniem i wentylacją. Przed fotelem kierowcy znajduje się wolant podobny do tej „dziwacznej kierownicy” z nowych Modeli S Plaid Tesli, jak również dwa 12-calowe wyświetlacze dotykowe od firmy Garmin. Tym jednak towarzyszy jeszcze jeden, wyjątkowy ekran, na którym wyświetlane są kamery zewnętrzne z widokiem 360 stopni zarówno w podczerwieni, jak i z myślą o sygnaturach cieplnych.

Czytaj też: Co ma Samsung do autonomicznych samochodów Tesli? Po raz kolejny całkiem sporo

Ten luksusowy czołg napędza 6,6-litrowy turbodiesel Duramax V8 o mocy 800 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 2033 Nm i nic w tym dziwnego. Ripsaw EV3-F4 waży bowiem całe 4,5 tony, ale ponoć i tak to jeden z najszybszych pojazdów gąsienicowych na świecie, który według amerykańskiej firmy Ripsaw może osiągnąć prędkość maksymalną rzędu 97 kilometrów na godzinę.