Reklama
aplikuj.pl

Boicie się szpiegowania w domach? Na robota Astro od Amazona nawet nie patrzcie

Boicie się szpiegowania w domach, robota Astro od Amazonu, Astro, Amazon Astro

Amazon zwieńczył swoją ubiegłą konferencję ujawnieniem Astro, czyli robota za 1000$, który będzie wiedział o Waszym mieszkaniu wszystko. Nie bez powodu – powstał bowiem po to, by dbać o bezpieczeństwo zarówno Wasze, jak i Waszego dobytku w zaciszu domowym.

Głównym zadaniem robota Astro od Amazona jest patrolowanie Waszego domu

Firma Amazon ewidentnie ma chrapkę na podbój świata systemów bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Podstawą ku temu jest ekosystem Ring, który zapewnił Amazonowi tysiące umów z wydziałami policji w USA od 2018 roku, na mocy których zapewnia władzom dostęp do nagrań z kamer wbudowanych w te inteligentne dzwonki do drzwi. Dla przypomnienia, Amazon oferuje też kamery Ring Always Home Cam do użytku w pomieszczeniach.

Czytaj też: Na tych telefonach wkrótce przestaną działać usługi Google

Do nich zresztą ujawniony właśnie robot Astro ma bezpośrednio dostęp, pełniąc funkcję systemu automatycznego patrolowania mieszkania, w którym się znajdzie. Oczywiście w imię bezpieczeństwa. Ten „tablet na kółkach” o wielkości mniej więcej małego psa, posiada własne kamery i osprzętowanie, dzięki któremu jest w stanie nagrywać podejrzane incydenty, a następnie wysyłać stosowne powiadomienia na smartfony.

Czytaj też: Następny Internet, czyli plan Facebooka na stworzenie metaverse. Ten może zmienić nasze życie

Amazon Astro jest też wyposażony w specjalne wysuwane robotyczne ramię, co jednak nie brzmi tak groźnie, jak to, że może nagrywać każdy centymetr domu bez udziału użytkownika.