Reklama
aplikuj.pl

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Firma ujawniła Spectre

pierwszy elektryczny Rolls-Royce, Spectre, Rolls-Royce Spectre

Przygoda Rolls-Royce z samochodami typu BEV rozpoczęła się w 2011 roku z koncepcją 102EX, bazującą na modelu Phantom z parą silników elektrycznych o łącznej mocy prawie 400 KM i zasięgu 200 km. Pięć lat później zadebiutował 103EX o nieznanych możliwościach, a dziś, po kolejnych pięciu latach, prezentacji z myślą o produkcji doczekał się pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Oto model Spectre.

Zdjęcia Spectre. Będzie to pierwszy elektryczny Rolls-Royce

Rolls-Royce Spectre ma zadebiutować na rynku w ostatnim kwartale 2023 roku, czyli dopiero za dwa lata, ale nie przeszkodziło to firmie w ujawnieniu jego pierwszych zdjęć w formie zapowiedzi. Zakamuflowany prototyp pierwszego elektrycznego Rolls-Royce, który wejdzie do produkcji, przypomina model Wraith, z którego wyrwano spalinowe serducho. Jednak wcale nie dlatego, żeby zrobić miejsce elektrycznemu napędowi, bo ten wymaga znacznie mniej miejsca.

Czytaj też: Spójrzcie na nowe elektryczne silniki General Motors. Napędzą m.in. Hummera EV

Niestety na temat tego samochodu nie wiemy tak naprawdę nic poza tym, że współdzieli platformę z najnowszymi modelami Rolls-Royce Ghost i Phantom. Warto podkreślić, że ten elektryczny Rolls-Royce będzie samochodem zaprojektowanym od podstaw, który wedle firmy teraz zmierza ku kompleksowym testom.

Czytaj też: Bezpowietrzne opony Michelin Uptis już w publicznych testach

W ich ramach pokona 2,5 miliona kilometrów, aby pokazać firmie, jak sprawdzi się w tym ekwiwalencie eksploatacji przez 400 lat. Dlatego też pierwszy elektryczny Rolls-Royce odwiedzi wszystkie zakątki świata, aby sprawdzić się w ekstremalnych warunkach pogodowych i nic w tym dziwnego, bo jako ten wyjątkowy model, będzie stanowić podstawę planu firmy, zakładającego zelektryfikowanie całej oferty do końca dekady.