Reklama
aplikuj.pl

Naprawiono problem z odblokowywaniem iPhone’a 13 za pomocą Apple Watch

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Niedawno pojawiły się informacje, że wyczekiwana funkcja odblokowania za pomocą Apple Watch nie działa w iPhone’ach 13 tak, jak powinna. Teraz błąd został naprawiony, podobno.

Naprawiono błąd odblokowywania iPhone’a 13 za pomocą Apple Watch

Użytkownicy smartfonów Apple długo czekali na zapowiadaną funkcję, umożliwiającą im odblokowywanie telefonu z poziomu zegarka bez konieczności zdejmowania maseczki. Została ona wprowadzona na początku roku. Okazało się jednak, co przyznało same Apple, że ta opcja zwyczajnie nie działa u niektórych posiadaczy iPhone’a 13. Jest to dość uciążliwe, zważywszy na fakt, że nowsze iPhone’y nie mają czytników linii papilarnych, więc jedynym sposobem ich odblokowania, gdy maska ​​zakłóca Face ID, jest użycie hasła.

Czytaj też: Debiutuje Samsung Galaxy F42 5G. Do Polski jednak nie trafi

Serwis 9to5Mac donosi jednak, że w drugiej wersji bety iOS 15.1 błąd ten został poprawiony i funkcja działa poprawnie. Nie wiadomo jednak, kiedy aktualizacja do tej wersji trafi do użytkowników. Warto wiedzieć, że przyniesie ona nie tylko naprawę wyżej wspomnianego błędu, ale również kilka innych dodatków, takich jak SharePlay, czyli możliwość udostępniania muzyki i treści wideo podczas połączenia FaceTime.