Reklama
aplikuj.pl

Nokia G300 5G – poznaliśmy specyfikację kolejnego budżetowca producenta

Nokia G300 5G - poznaliśmy specyfikację kolejnego budżetowca producenta

HMD Global nie przestaje wprowadzać na rynek kolejnych budżetowych smartfonów. Tym razem przeciek ujawnia, co zaoferuje nam Nokia G300 5G, która zadebiutuje prawdopodobnie już 6 października.

Nokia G300 5G – specyfikacja

Warto na początku zaznaczyć, że jest to jeden z dwóch nadchodzących telefonów Nokia, który ma być wyposażony w łączność 5G. Na razie jednak o tym drugim nic nie wiemy. Dlatego skupmy się na razie na modelu G300, o którym dowiedzieliśmy się całkiem sporo.

Czytaj też: Debiutuje Samsung Galaxy F42 5G. Do Polski jednak nie trafi

Fot. NokiaPowerUsers

Sercem tego smartfona ma być procesor Snapdragon 480 zintegrowany z modemem 5G. Jedną niewiadomych jest w tej chwili ilość pamięci RAM, ale spodziewać się można, że będzie to raczej 4 GB. Do dyspozycji użytkownicy dostaną 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD do 1 TB. Poznaliśmy też pojemność baterii, która będzie wynosiła 4470 mAh i ma obsługiwać, prawdopodobnie, szybkie ładowanie z mocą 18W. Nokia G300 5G będzie działać pod kontrolą Androida 11.

Fot. NokiaPowerUsers

Wyświetlacz LCD o przekątnej 6,57 cala ma mieć rozdzielczość 720 x 1600 pikseli (proporcje 20:9).  Przedni aparat zaoferuje nam 8 Mpix, zaś z tyłu znajdzie się potrójna konfiguracja z jednostką główną 16 Mpix, obiektywem ultraszerokokątnym 5 Mpix i czujnikiem głębi 2 Mpix.

Czytaj też: Huawei Watch Fit New z NFC zmierza do Europy

Źródła spekulują, że smartfon zadebiutuje 6 października, podczas wydarzenia, na którym HMD Global ma zaprezentować kilka innych urządzeń, w tym także tablet. Nokia G300 5G może wejść na rynek w cenie 160-250 euro, choć to jedynie spekulacje.