Reklama
aplikuj.pl

Lenovo Legion Play, czyli konkurencja dla Nintendo Switcha i Steam Decka

Lenovo Legion Play, konkurencja dla Nintendo Switcha i Steam Decka

Nieoczekiwany wyciek zdradził, że Lenovo chce ujawnić w przyszłości własny pomysł na granie w ruchu, czyli konkurencję dla Switcha od Nintendo i Steam Decka od Valve. Pozostaje więc pytanie, co do zaoferowania ma Lenovo Legion Play?

Nowy gracz na rynku, czyli przenośna konsola Lenovo Legion Play

W tym roku rynek komputerów/konsol do grania przeżywa mały rozkwit, co Lenovo Legion Play podkreślił z nawiązką. Wprawdzie Lenovo oficjalnie jeszcze nie zdradziło istnienia swojego Legion Play, bo informacje na ten temat zapewnił światu serwis Liliputing, ujawniając nie tylko podstawowe szczegóły na temat tego sprzętu, ale też przedstawiające go rendery. Co ciekawe, premiera Lenovo Legion Play miała mieć miejsce oficjalnie na MWC 2021 na początku tego roku, ale firma z niejasnych względów postanowiła z tego zrezygnować.

Czytaj też: Amazon ujawnił ceny nowych procesorów Intela. Ile zapłacimy za Alder Lake-S?

Lenovo Legion Play działa najwyraźniej na niestandardowej wersji Androida, co potwierdza obecność Sklepy Play Google, kilku innych aplikacji firmy i być może tego, co najciekawsze – ikony GeForce Now. Po stronie fizycznej, fotki ujawniają obecność USB typu C, gniazda audio 3,5 mm, dwóch drążków analogowych, czterech standardowych przycisków, D-Pada oraz ułatwiających chwyt wypustek na tylnej części.

Czytaj też: Jak kopie Radeon RX 6600? Wydajność taniej karty w Ethereum

Ponoć ten sprzęt powstał z myślą o graniu w gry mobilne, ale też AAA, dzięki czemu to pierwsza konsola do zabawy z wykorzystaniem strumieniowania gier z chmury na Androida. Lenovo Legion Play będzie wyposażony w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD ze wsparciem standardu HDR10+, wbudowane kontrolery, dwa głośniki, podwójne silniki wibracyjne i akumulator o pojemności 7000 mAh.