Reklama
aplikuj.pl

Apple szykuje dwa warianty M1X do nowych laptopów MacBook Pro

Apple szykuje dwa warianty M1X, dwa warianty M1X

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat układów SoC od Apple. Na światło dzienne wyszły szczegóły odnośnie wariantów M1X, na które zdecyduje się firma, oferując swoje nowe laptopy MacBook Pro.

Wedle najnowszych informacji, MacBook Pro nowej generacji sięgną po dwa warianty M1X Apple

Wedle informacji zebranych przez serwis Wccftech, Apple ma zamiar wprowadzić na rynek dwa warianty M1X, które będą bezpośrednio określać możliwości MacBook Pro nowej generacji. Oba mają mieć do zaoferowania 10-rdzeniowe procesory centralne, które będą składać się z ośmiu rdzeni z myślą o wydajności oraz dwóch energooszczędnych, mających obniżać zużycie energii podczas niewymagających prac.

Czytaj też: Smartfon Pixel może nagrać i przesłać wideo z miejsca wypadku

wymiana baterii macbook pro

Ciekawiej zrobi się po stronie procesora graficznego, bo ponoć Apple postawi na 32-rdzeniową i 16-rdzeniową konfigurację. W domniemaniu ten wydajniejszy wariant Apple M1X trafi wyłącznie na pokład 16-calowego MacBooka Pro, podczas gdy 14-calowy będzie musiał zadowolić się słabszą konfiguracją GPU.

Czytaj też: Jak kopie Radeon RX 6600? Wydajność taniej karty w Ethereum

Czy ma to sens? Tak – zwłaszcza jeśli mowa o większej przestrzeni do oddawania ciepła, którą zapewniają te dwa dodatkowe cale, ale to też oznacza, że Apple będzie musiało zapewnić wydajniejszemu modelowi większy akumulator, aby dodatkowa wydajność nie odbiła się znacząco na czasie pracy na jednym ładowaniu.