Reklama
aplikuj.pl

Ważne potwierdzenie co do Exynosa 2200. Samsung wniesie grafikę mobilną na nowy poziom

AMD i Samsung, AMD, Samsung Exynos, Samsung RDNA2, RDNA2, AMD RDNA2, Samsung

Odkąd tylko światło dzienne ujrzały pierwsze informacje odnośnie owocu współpracy AMD i Samsunga, czyli obecności GPU na bazie architektury RDNA2 w układzie SoC nowej generacji do smartfonów, zadawaliśmy jedno pytanie – co z Ray-Tracingiem? Dziś wreszcie Samsung zdradził, że zastosowanie Exynosa 2200 w serii Galaxy S i A nowej generacji wprowadzi jakość grafiki na nowy poziom.

Dzięki wkładowi AMD w Exynosa 2200 smartfony Samsunga będą wspierać Ray-Tracing

Samsung ogłosił, że SoC Exynos 2200 o nazwie kodowej Pamir będzie wspierał funkcję ray-tracingu w czasie rzeczywistym. Zawdzięcza to obecności rdzenia graficznego RDNA2, posiadającego wbudowane w siebie fizyczne rdzenie, które odpowiadają za realizowanie związanych z nim obliczeń. Będzie to tym samym pierwsza rodzina smartfonów, wspierająca tak nowoczesne technologie graficzne.

Czytaj też: Jak kopie Radeon RX 6600? Wydajność taniej karty w Ethereum

Firma zdradziła to w ramach powyższego postu na Weibo, dołączając poglądową i zdecydowanie mylącą grafikę co do tego, jak Ray-Tracing w ogóle wpływa na grafikę. Działać będzie z kolei dzięki GPU z 384 procesorami strumieniowymi (6 blokami CU), co sugeruje obecność na jego pokładzie sześciu akceleratorów (Ray Accelerators). Po stronie procesora ma znaleźć się z kolei trio rdzeni (1+3+4), choć Samsung eksperymentuje obecnie z układem 4+4.