Reklama
aplikuj.pl

Acer Aspire Vero, czyli proekologiczny laptop z Windowsem 11 na pokładzie

Acer Aspire Vero, proekologiczny laptop z Windowsem 11 na pokładzie

Firma Acer pochwaliła się właśnie jednym z pierwszych swoich produktów, który posiada preinstalowany Windows 11, czyli najnowszy system Microsoftu. To ważny wyróżnik, ale nie tak bardzo, jak podejście laptopa Acer Aspire Vero do dbania o środowisko.

Laptop, który dba o świat, czyli Acer Aspire Vero

Aspire Vero był już projektowany z myślą o tym, aby jego stworzenie było w mniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska. Dlatego też jego elementy wykonano z plastiku PCR, czyli tego przetworzonego, który ogranicza emisję dwutlenku węgla aż o 20% w porównaniu ze standardowym plastikiem. Producent zadbał również o ekologiczne opakowanie, które jest wykonane z pochodzącego w 100% tworzywa sztucznego z recyklingu.

Czytaj też: Amazon ujawnił ceny nowych procesorów Intela. Ile zapłacimy za Alder Lake-S?

To opakowanie nie posiada zbędnych naklejek i etykiet, dzięki czemu po rozpakowaniu może być ponownie oddane do przetworzenia, a wydruki na nim zostały zrealizowane z wykorzystaniem tuszu sojowego. Ekologiczny sznyt pokreślono też samym projektem obudowy oraz wyposażeniem Aspire Vero, które wedle Acer posiada „oprogramowanie, które zmniejsza zużycie baterii oraz przedłuża żywotność akumulatora”.

Czytaj też: Dwa wielkie sukcesy AMD w statystykach Steam

Po stronie specyfikacji Aspire Vero, który trafi do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia w cenie od 3199 do 3649 zł w grę wchodzi:

  • Procesor: Intel Core i5-1155G7/Intel Core i7-1195G7
  • Ekran: przekątna ekranu 15.6″, 1920 x 1080,  FHD IPS SlimBezel PCR
  • Pamięć RAM: dwa moduły DDR4 o łącznej pojemności 8 GB
  • Dysk: 512GB PCIe NVMe SSD
  • Akumulator: 48 Wh
  • Łączność: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1