Reklama
aplikuj.pl

Nowe polskie DDR4 IRDM. Co przygotowała firma Goodram?

Nowe polskie DDR4 IRDM, firma Goodram

Firmę Wilk Elektronik SA zna zapewne każdy z Was, choć możecie nie zdawać sobie z tego sprawy. Na rynku funkcjonuje bowiem pod znacznie bardziej rozpoznawalną nazwą – Goodram. Ta firma właśnie pochwaliła się swoim nowym produktem, dzięki któremu rynek otrzymał nowe polskie DDR4 IRDM. Wprawdzie w bieli i czerwieni nie występują, ale podświetleniem Goodram IRDM RGB DDR4 z pewnością Was zachwycą.

Goodram IRDM RGB DDR4, czyli nowe polskie DDR4

Pod kątem specyfikacji przeciętne, wycenione na tle konkurencji dosyć kiepsko, ale przynajmniej przyjemnie dla oka… o ile podoba Wam się tego typu wizualna otoczka dla modułów pamięci operacyjnych. Tak w skrócie można określić nowe IRDM RGB DDR4, które będą konkurować na rynku m.in. z modułami Kingston Fury Beast RGB czy ADATA XPG Spectrix D41.

Czytaj też: Ekran iPada Pro nowej generacji zapowiada się na rewolucję, dzięki OLEDowi od LG Display

Wprawdzie DDR5 są już za rogiem razem z premierą procesorów Alder Lake-S, ale jeszcze długo będziemy uwiązani do DDR4, co Goodram doskonale wie i co potwierdza swoim działaniem na rynku. Najpewniej cena tych pamięci spadnie z czasem, bo obecnie zestaw 2×8 GB jest wyceniany na 459 złotych, co na tle konkurencyjnych modeli nie zachwyca.

Dożywotnia gwarancja, połączenie czarnego aluminiowego radiatora z wieńczącym szczyt plastikowym dyfuzorem o mlecznej barwie i osiem diod RGB na pokładzie IRDM RGB DDR4 może robić wrażenie i to przede wszystkim w ofercie Goodram, gdzie tego typu modelu właśnie brakuje. Zwłaszcza że producent nie przesadził z wysokością tych modułów, bo choć zbędna do działania mleczna wstawka trochę je powiększyła, to i tak nie do tego stopnia, w którym mogłyby przeszkadzać rozbudowanym systemom chłodzenia powietrznego dla CPU (mierzą 44,8 mm wysokości).

Czytaj też: Standard PCIe 6.0 prawie sfinalizowany. Aż osiem razy wydajniejszy od PCIe 3.0

Pod kątem specyfikacji te nowe polskie DDR4 IRDM od Goodram mają do zaoferowania przyzwoity, jak na obecne standardy, poziom taktowania rzędu 3600 MHz przy opóźnieniach na poziomie 18-22-22. Takie podbicie specyfikacji względem standardu JEDEC sprawiło, że moduły pożerają więcej prądu – 1,35 V. To wzrost o 0,15 V względem podstawowych założeń DDR4.