Reklama
aplikuj.pl

Stacjonarny rower Capti wyciśnie z Ciebie siódme poty, zapewniając rozrywkę

Stacjonarny rower Capti

Nie od dziś trening z wykorzystaniem stacjonarnego roweru urozmaicamy sobie audiobookiem czy kolejnymi odcinkami seriali. Nintendo potwierdziło jednak swoim Ring Fitem dla Switcha, że to gry są w stanie napędzać nas do działania jeszcze skuteczniej, co tłumaczy popularność tego gadżetu, więc stacjonarny rower Capti z wielkim ekranem i wbudowanymi grami wcale nie dziwi.

Wysokiej jakości gry, które oferuje na swoim ekranie stacjonarny rower Capti, mają zachęcać nas do działania

Stacjonarny rower Capti został wyprodukowany przez kalifornijską firmę Expresso Fitness Capti i może być używany jako standardowy rower stacjonarny. Mowa o jednostajnym oporze pedałowania oraz zablokowanej kierownicy. Jednak wbudowany w ten sprzęt system z dostępem do biblioteki wirtualnych przejażdżek, programów treningowych czy właśnie gier opartych na pedałowaniu, nadaje treningowi zupełnie nowy charakter. Te ostatnie ponoć zostały stworzone przy użyciu silnika Unreal Engine firmy Epic Games.

Czytaj też: Zdjęcie koła rowerowego w kilka sekund, czyli wyjątkowy system Fasten

Wszystko to za pośrednictwem dużego, bo aż 24-calowego ekranu w Full HD, który reaguje na ruchy kierownicy, stosownie obracając się razem z nią i przenosząc ruch na wirtualny świat. Stacjonarny rower Capti odwzorowuje dokładną prędkość użytkownika, imituje zjazdy i podjazdy, dostosowując stosownie opór pedałowania. Wszystko to za sprawą szeregu czujników, które monitorują kąt nachylenia kierownicy, rytm pedałowania i opór koła zamachowego 50 razy na sekundę, dostosowując w razie potrzeby zarówno akcję na ekranie, jak i sam charakter pracy roweru.

Czytaj też: Hiplok D1000 to najwytrzymalsza blokada rowerowa na świecie. Szlifierki wymiękają

Wszystko to zostało zamknięte w ramie stworzonej z połączenia stalowych i anodowanych elementów aluminiowych. Waga całego zestawu wynosi 79 kg, podczas gdy jego wytrzymałość na obciążenia sięga 159 kg. Chętni mogą zamówić stacjonarny rower Capti za 2495$ i oczekiwać dostawy w grudniu, aby następnie wykładać 34$ co każdy miesiąc na dostęp do wszystkich funkcji.