Reklama
aplikuj.pl

Domy na Marsie. NASA wybrała potencjalne schronienia dla kolonizatorów

Domy na Marsie, NASA wybrała potencjalne schronienia dla kolonizatorów

NASA od lat planuje rozpocząć budowę kolonii na Marsie. Siedem lat temu ogłosiła nawet, że zaczęła przyjmować projekty co do tego, jaki dokładnie format przybierze ta kolonia i po tak długim czasie wreszcie ogłosiła zwycięzców tego programu. Dzięki temu wiemy, jak mogą wyglądać potencjalne domy na Marsie dla kolonizatorów.

Poznaliśmy najlepszy pomysł na domy na Marsie. Czym projekt Hassel Studio zachwycił NASA?

To pewne, że pierwsi astronauci, którzy wylądują na Marsie, nie wrócą z powrotem na Ziemię przez wiele lat. Muszą więc gdzieś mieszkać, a stworzenie od podstaw schronienia, na nieznanej dokładnie planecie i w niesprzyjających życiu warunkach, nie jest łatwe. Dlatego też eksperci głowią się od dawna nad tym, jak podejść do kolonizacji Czerwonej Planety. Dziś jednak możemy wreszcie zobaczyć, jaki pomysł ma największy potencjał.

Czytaj też: Latająca taksówka od NASA? Agencja już testuje prototyp

Wspomniany program wymagał zgłaszania projektów, zapewniających 92,9 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, która mogłaby utrzymać przy życiu czterech astronautów nawet przez rok. Najlepszym projektem okazało się wspólne dzieło architektonicznej firmy Hassel Studio i zespołu projektowego Eckersley O’Callaghan. Wybrany projekt wymaga uprzedniego wysłania na Marsa robotów.

Czytaj też: Doradca królowej wykorzystywał „lustro dusz”. Potwierdziły się legendy o pochodzeniu tego przedmiotu

Te nie tylko wybrałyby odpowiednie miejsce, ale też rozpoczęłyby budowę wielkiej kapsuły z marsjańskiej gleby z wykorzystaniem najpewniej technologii druku 3D. Wszystko po to, aby finalnie astronauci przybyli na miejsce docelowe ze swoimi nadmuchiwanymi kapsułami, które zapewnią zarówno przestrzeń życiową, jak i roboczą.