Reklama
aplikuj.pl

Aplikacja Pasażera od iTaxi jest już dostępna w nowej wersji

Aplikacja Pasażera od iTaxi jest już dostępna w nowej wersji

Aplikacja Pasażera w wersji 5.0 jest już dostępna dla klientów iTaxi. Sprawdźmy, jakie nowe funkcje wprowadzono.

Za przebudowę aplikacji odpowiedzialne były p. Karolina Złotkowska i p. Anna Orłowska z iTaxi. Dzięki ich spojrzeniu na współczesne problemy i potrzeby klientów, możliwe było stworzenie nowej wersji Aplikacji Pasażera, która powinna przypaść do gustu użytkownikom.

Czytaj też: Facebook wprowadzi nowe funkcje, które mają zadbać o zdrowie psychiczne młodzieży

Aplikacja Pasażera – jakie nowości wprowadzono?

Zmiany powstały w oparciu o opinie klientów prywatnych jak i biznesowych, którzy pomogli odnaleźć drobne bugi, a także funkcjonalności, które można byłoby usprawnić. Dlatego właśnie nowa wersja aplikacji, do wykonania podstawowego zamówienia wymaga od 20% mnie „klików” niż wcześniej, co oznacza po prostu łatwiejsze i szybsze korzystanie. Po pierwszym zalogowaniu możemy dodać ulubione lokalizacje, co usprawnia cały proces zamawiania przejazdu. Usunięto też nadprogramowe przyciski, a także zmniejszono ilość opcji dodatkowych na głównym ekranie zamawiania. Odwracały one uwagę użytkownika od finalizacji zamówienia. W nowej wersji powstała rozwijana lista dostępnych typów taryf, a rzadziej używane opcje trafiły do oddzielnej sekcji, dostępnej w prawym górnym rogu ekranu.Dotychczas dostępne funkcje stały się intuicyjne, pozbawiono je nadmiernego skomplikowania.

Ogromnym zmianom uległ główny ekran z mapą, na który użytkownik trafia zaraz po zalogowaniu. Zamiast natłoku pinów symbolizujących dostępne samochody, widzi estetyczne grafiki aut. Może od razu przejść do wskazania adresu docelowego. Nie jest atakowany licznymi komunikatami w postaci pop-uów, które musi zamykać, tylko widzi jeden, zwijany baner informacyjny. W wersji 5.0 Aplikacji Pasażera na Androidzie użytkownicy mogą zobaczyć nowe ekrany na całej ścieżce od momentu rejestracji/logowania do kliknięcia przycisku “Zamów przejazd”.

Czytaj też: WhatsApp na Androida ze wsparciem dla zaszyfrowanych kopii zapasowych

Postawiono też duży nacisk na kompatybilność z różnymi rozmiarami i wersjami smartfonów z Androidem. Dodano nowy design, a także wzbogacono aplikację o kilka ciekawych animacji.