Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły pogromcy Skyrima, Avowed nabiera kształtów

avowed

Avowed to RPG od twórców Fallout New Vegas i The Outer Worlds. Otrzymaliśmy nowe informacje o nadchodzącej produkcji i zapowiada się na to, że w końcu będzie można odinstalować Skyrima.

Avowed nowym The Elder Scrolls?

Obsidian staje się solidną konkurencją dla Bethesdy… Chciałoby się powiedzieć, bo w tej chwili obie ekipy należą do Microsoftu. Ekipa, która dała nam Fallout New Vegas dzięki pieniądzom od Microsoftu jednak nie próżnuje i dłubie nad „swoim The Elder Scrolls”. Dotychczas, jedyne co widzieliśmy z Avowed to… stary zwiastun gry, który do tego nie przedstawiał rozgrywki. Nie, końcówka wideo nie przedstawia gameplayu.

Tytuł jednak od tamtej pory się trochę rozwinął i dziś wiemy na temat gry więcej. Nowe informacje o produkcji wyglądają zachęcająco i choć nie jestem największym fanem fantasty RPG, to jednak produkcji Obsidianu dam na pewno szansę. A co nas w niej czeka?

Czytaj też: Battlefield 2042 miał być Battle Royale i to widać

Dowiedzieliśmy się, iż Avowed wciąż jest w fazie pre-alpha. Przed grą zatem jeszcze długa droga i najszybciej zobaczymy ją ponownie podczas E3 2022, a premiera być może odbędzie się w 2023 roku. Gdy jednak dostaniemy grę, będzie to produkcja oparta o ten sam silnik, który widzieliśmy w The Outer Worlds, ale znacznie rozwinięty, pozwalający na przyjemniejszą rozgrywkę podczas akcji i jeszcze bardziej skomplikowane elementy RPG.

Avowed pozwoli nam wcielić się w wiele klas postaci. Jeśli ktoś jest fanem szybkich ataków i walczenia za pomocą dwóch sztyletów, to bez problemu będzie mógł to robić (na marginesie – skąd oni wiedzieli, że to mój ulubiony styl walki…). Rozwój postaci będzie jednak bardziej skomplikowanym systemem, niż to co dostaliśmy w Skyrimie. Mag będzie mógł się nauczyć unikalnych tylko dla niego czarów, a wojownik w końcu zada tak potężne ciosy, że nie będziemy w stanie dojść do tego poziomu inną klasą.

Czytaj też: Zwiastun kampanii Call of Duty Vanguard nie wygląda tak źle

Choć zwiastun gry wygląda na dość mroczny, to jednak produkcja nie będzie aż tak ciężka w kwestii klimatów. Tytuł zaoferuje kilka bardziej kolorowych lokacji, a w jaskiniach znajdzie się świecą flora. Dopracowywane są również elementy środowiskowe – gracz będzie mógł pływać, a za pomocą czarów niszczyć np. głazy blokujące drogę.

Jeszcze więcej informacji o Avowed

Powyższe informacje pochodziły z jednego źródła, ale również pojawiła się inna osoba, która twierdzi, że również widziała grę w akcji.

https://twitter.com/IdleSloth84/status/1448028240673742850?s=20

Avowed jego zdaniem przypomina bardziej zróżnicowany świat Skyrima, a do tego wypełniony jest on fantastycznie wyglądającymi widokami. Ciekawostką jest to, że w grze rzeczywiście występuje czar widoczny pod koniec zwiastuna gry. Dla twórców zaklęcia oraz wszelkie animacje mają być bardzo ważne.