Reklama
aplikuj.pl

Zestaw AR od Magic Leap nowej generacji. Znamy plany firmy z 500 milionami w tle

Zestaw AR od Magic Leap nowej generacji, Magic Leap nowej generacji,

Przed trzema laty firma Magic Leap wreszcie ujawniła swój plan na to, jaką drogę obierze w kwestii swoich poczynań na rynku AR. Magic Leap nowej generacji jest już pewne i firma przeznaczy na niego całe 500 milionów dolarów.

Magic Leap nowej generacji już pewny. Firma zapowiedziała swój zestaw AR Magic Leap 2

W 2018 roku zadebiutował One Creator Edition za 2295$, pozwalając użytkownikom spojrzeć na rzeczywisty świat w zupełnie nowy sposób, bo z dodatkiem wirtualnych elementów cyfrowych. Niestety po tym roku firma Magic Leap nie miała łatwo, co podkreśliło obniżenie miejsc prac o połowę i zmianę priorytetu z sektora konsumenckiego na ten profesjonalny.

Czytaj też: Muszki i wirtualna rzeczywistość. Naukowcy przeprowadzili nietypowy eksperyment

Na upadek jednak się nie zapowiada, a teraz firma pod wodzą nowej CEO – Peggy Johnson, czyli byłej wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesowego, chce odrobić straty. Wedle informacji wspomniane pół miliarda dolarów przyspieszy wysiłki w kierunku stworzenia Magic Leap 2, czyli po prostu ulepszonego znacznie zestawu AR nowej generacji, który premierę ma zaliczyć w 2022 roku.

Czytaj też: 4F i Robert Lewandowski wykorzystają rozszerzoną rzeczywistość w pierwszej wspólnej kolekcji

Niestety na jego temat nie wiemy zbyt wiele. Firma pochwaliła się tylko, że Magic Leap 2 będzie miał zwiększone pole widzenia i funkcję przyciemniania do użytku w jasnym otoczeniu. Twierdzi się również, że będzie najmniejszym i najlżejszym zestawem AR zaprojektowanym dla przedsiębiorstw.