Reklama
aplikuj.pl

Call of Duty bez oszustów. Activision przedstawiło RICOCHET Anti-Cheat

call of duty

Czyżby nadchodziły czasy, gdy Call of Duty nie będzie się już męczyć z falą oszustów? Cheaterzy będą mieli teraz ciężkie życie przez RICOCHET Anti-Cheat. Activision opowiedziało o technologii.

Call of Duty bez cheaterów dzięki RICOCHET Anti-Cheat

Plaga oszustów w pecetowych gier online przybiera na sile. Wydaje się, że coraz więcej graczy bezkarnie stosuje przeróżne programy do cheatowania. Po co to robią? Najczęstsze tłumaczenia, to po prostu przyjemność czerpana z tego, że co chwilę coś im wychodzi. Nawet jeśli jest to oszustwo.

Czytaj też: Nowy gameplay Saints Row – tego właśnie oczekiwałem

Activision, jak i gracze mają już serdecznie dość takiego zachowania, dlatego od dłuższego czasu wydawca Call of Duty pracował nad nowymi technologiami uniemożliwiającymi oszustwa w grach online. Efektem działań Activision jest implementacja RICOCHET Anti-Cheat.

Czym jest RICOCHET Anti-Cheat?

Inicjatywa antyoszustowa RICOCHET Anti-Cheat to wieloaspektowe podejście do walki z oszustwami, obejmujące nowe narzędzia po stronie serwerów monitorujące dane w celu wykrycia oszustw, ulepszone procesy wyjaśniające w celu wykluczenia oszustów z gry, aktualizacje w celu wzmocnienia bezpieczeństwa kont i wiele więcej. Zabezpieczenia antyoszustowe RICOCHET Anti-Cheat zostaną wprowadzone wraz z premierą Call of Duty: Vanguard i jeszcze w tym roku wraz z aktualizacją, która pojawi się w Call of Duty: Warzone. Oprócz usprawnień po stronie serwerów, RICOCHET Anti-Cheat będzie zawierał nowy sterownik trybu jądra na PC, wprowadzony po raz pierwszy dla Call of Duty: Warzone.

Oprócz ulepszeń serwerów, które pojawią się wraz z RICOCHET Anti-Cheat, wprowadzony zostanie nowy sterownik trybu jądra na PC, opracowany wewnętrznie dla serii Call of Duty i wprowadzony po raz pierwszy dla Call of Duty: Warzone. Sterownik ten pomoże w identyfikacji oszustów oraz wzmocni ogólne bezpieczeństwo serwerów. Sterownik trybu jądra zostanie wprowadzony wraz z aktualizacją Warzone jeszcze w tym roku.

Sterownik trybu jądra, który stanowi jedynie jeden z elementów RICOCHET Anti-Cheat, zostanie wprowadzony na PC, ale skorzystają na tym również gracze konsolowi grający międzyplatformowo z graczami pecetowymi. Sterownik na poziomie jądra trafi do Call of Duty: Vanguard w późniejszym terminie.

Jak działa RICOCHET Anti-Cheat w Call of Duty?

Sterownik trybu jądra monitoruje i zgłasza aplikacje, które próbują wejść w interakcję z Call of Duty: Warzone, pozwalając zespołowi RICOCHET Anti-Cheat ustalić, czy maszyna wykorzystuje nieautoryzowane procesy do manipulowania grą.

Czytaj też: Wyciekły achievmenty GTA The Trilogy. Kiedy zobaczymy rozgrywkę?

Sterownik monitoruje maszynę i procesy wchodzące w interakcję z Call of Duty: Warzone, aby określić, czy manipulują one grą. Dane te pozwalają zidentyfikować oszustów, jak również pomagają zespołowi RICOCHET Anti-Cheat wzmocnić ogólne bezpieczeństwo antyoszustowe.

Sterownik trybu jądra będzie działał tylko wtedy, gdy gracie w Call of Duty: Warzone na PC i wyłącza się po zamknięciu gry. Rozgrywka wraz z włączonym sterownikiem będzie obowiązkowa do gry w Call of Duty: Warzone na PC.