Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google dostaną nowy widżet, który ułatwi korzystanie z nawigacji

Google stale usprawnia swoje aplikacje. Nie inaczej jest w przypadku Map, które teraz dostaną nowy widżet. Ma on ułatwić i przyspieszyć korzystanie z aplikacji, jednak niestety – nie dla wszystkich.

W teorii zmniejszenie liczby kliknięć przypadających na wykonanie danej czynności na smartfonie nie robi na nas wielkiego wrażenia. Jednak w praktyce szybko odczuwamy różnicę. Dlatego właśnie Google zdecydowało się przyspieszyć korzystanie z Map dzięki nowemu widżetowi. Przy okazji jego wygląd został odświeżony tak, by pasował… do Androida 11 i 12. Dlatego właśnie wspomnieliśmy wcześniej o tym, że nowość nie trafi do wszystkich. Konieczne jest bowiem posiadanie którejś z tych dwóch wersji systemu.

Czytaj też: OLX wprowadza opłatę serwisową. Co to oznacza dla kupujących?

Na Androidzie 12 będzie można dostosować widżet do stylu systemu i spersonalizować go pod siebie. Wizualnie różnić się on będzie od wersji na Androida 11, ale pod względem funkcjonalności obie wersje będą takie same. Użytkownik będzie mógł umieścić tam nawigację do wybranych przez siebie miejsc, np. do domu czy pracy, a także mieć szybki wgląd we wskazówki dotyczące dojazdu do różnych punktów. Wszystko bez konieczności otwierania pełnej aplikacji.

Czytaj też: Samsung ogłasza wydarzenie Galaxy Unpacked 2

Nowy widżet Map Google zauważył jeden z użytkowników Reddita. Jeszcze nie wiemy kiedy Google postanowi wypuścić aktualizację dla wszystkich.