Reklama
aplikuj.pl

Specyfikacja Cybertrucka Tesli wyparowała. Co to oznacza?

Specyfikacja Cybertrucka Tesli

Tesla oficjalnie opóźniła produkcję Cybertrucka do końca 2022 roku i choć ten elektryczny pickup ciągle jest dostępny do rezerwacji za 100$, zapewniającej klientom miejsce w kolejce, to właśnie na ten moment przestało być wiadome, co wszyscy w ogóle zarezerwowali. Wszystko przez to, że specyfikacja Cybertrucka Tesli nagle wyparowała z oficjalnej strony firmy i wygląda tak, jak widać to poniżej.

Specyfikacja Cybertrucka Tesli już tajemnicą

Teraz nowa strona główna dla Cybertrucka wspomina tylko o najważniejszych cechach, a więc możliwości holowania ponad 6350 kg, sprintu do 96,5 km/h w 2,9 sekundy i o zasięgu do ~800 kilometrów. Są to więc charakterystyczne możliwości dla tego najwydajniejszego, trójsilnikowego wariantu, który w standardzie miał mieć adaptacyjny system amortyzatorów, czy autopilota.

Czytaj też: Tesla i uczenie maszynowe to już nieodłączni partnerzy. Po co tej firmie własne układy?

Powodem tych zmian jest zapewne po prostu rozwój technologii w ciągu prawie 2 lat od zapowiedzenia Cybertrucka, którego możliwości z tego powodu mogą się zmienić względem pierwotnych specyfikacji. Dla przypomnienia, Cybertruck początkowo występował w trzech wersjach – dwie droższe miały trafić do produkcji w ostatnich miesiącach 2021 roku, a najtańszy dopiero rok później.

Ten najmniej wydajny Cybertruck sięgał po pojedynczy silnik elektryczny i napęd RWD w cenie 39900$. W tej konfiguracji miał zapewniać przyspieszenie do 96,5 km/h poniżej 6,5 sekundy, zasięg ponad 400 kilometrów oraz możliwość holowania do 3400 kilogramów. Kosztujący 10 kawałków więcej wariant z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła poprawiał te liczby do kolejno 4,5 sekundy, ponad 480 km zasięgu i możliwości holowania ponad 4535 kg.

Czytaj też: Hyper Hybrid, czyli hybrydowa Tesla napędzana energią z metanolu

Najciekawszym i najwydajniejszym Cybertrucka miała być z kolei wersja z trzema silnikami, która wyciągnie z kieszeni chętnych 69900$. Ta zagwarantuje już osiągi rodem ze supersamochodów, a mowa tutaj o tym, o czym wspomniałem na samym początku, bo o przyspieszeniu do setki w około 3 sekundy, zasięgu ponad 800 km na jednym ładowaniu i predyspozycjami do pociągnięcia za sobą aż 6350 kilogramów. Imponująco.