Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Coraz więcej szczegółów na temat serii Xiaomi 12

Xiaomi 12. Render: Concept Creator

Xiaomi 12, czyli kolejna generacja głównej serii smartfonów producenta, w końcu pojawia się na przeciekach. Dzięki nim dowiedzieliśmy się kilku szczegółów dotyczących ich specyfikacji. Pojawiły się też pierwsze rendery.

[Aktualizacja 29.10]

Tym razem dostaliśmy porcję informacji na temat innego modelu z serii – Xiaomi 12 Lite. Jak podaje serwis GizChina, na rynek mają wejść dwie wersje tego smartfona – jedna przeznaczona na rynek chiński (kryptonim „ZIJIN”), a druga globalny („TAOYAO”). Różnice mają sprowadzać się do specyfikacji aparatów.

Jeśli chodzi o specyfikację, która się pokrywa, to mówi się o ekranie o rozdzielczości 2400×1080 pikseli i odświeżaniu 120 Hz oraz o procesorze Qualcomm SM7325, którym może być Snapdragon 778G Plus. Wariant globalny ma mieć potrójną konfigurację aparatów składającą się z czujnika głównego, ultraszerokokątnego i makro. W chińskim modelu znajdziemy zamiast teleobiektyw zamiast makro.

Xiaomi 12 – specyfikacja

Już jakiś czas temu Xiaomi porzuciło dopisek „Mi”, ale nadal trochę trudno nam się do tego przyzwyczaić w przypadku głównej serii. Ale to tak na marginesie, bo dzisiaj nie o nazewnictwie, a o specyfikacji. Dzięki przeciekowi opublikowanemu na Weibo dowiedzieliśmy się, że smartfon będzie wyposażony w konfigurację 50+50+50 Mpix, na którą złoży się duży czujnik, obiektyw ultraszerokokątny i teleobiektyw.

Czytaj też: Xiaomi 11 Lite 5G NE już dostępny w przedsprzedaży. I to z gratisem za kilka stówek

Przeciek wskazuje, że podobną konfigurację mamy zobaczyć w innej flagowej linii (prawdopodobnie chodzi o Galaxy S22). Można się więc spodziewać topowych możliwości fotograficznych.

Render:  Concept Creator

Niedawno dowiedzieliśmy się też, że Xiaomi 12 ma być wyposażony w procesor Snapdragon 898 i baterię o pojemności 5000 mAh obsługującą szybkie ładowanie z mocą 120 W (przewodowe) i bezprzewodowe 100 W. Wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 120 Hz ma mieć zaokrąglone rogi. Grafik  Concept Creator stworzył już nawet rendery (zdjęcie główne i grafika powyżej), na których możemy zobaczyć potencjalny wygląd Xiaomi 12.