Reklama
aplikuj.pl

Jakie kamerki internetowe i mikrofony są popularne wśród Polaków? Platforma ClickMeeting przedstawia ranking

Spotkania online stały się już naszą codziennością. Wiele osób przeszło na zdalny tryb pracy, komunikujemy się też w ten sposób z naszymi bliskimi. Jednak jak wiadomo, do uczestnictwa w takich wirtualnych wydarzeniach konieczny jest sprzęt. Dzięki platformie ClickMeeting dowiedzieliśmy się, jakie kamerki internetowe i mikrofony komputerowe cieszyły się największą popularnością wśród Polaków.

W ciągu całego ubiegłego roku w webinarach i spotkaniach online organizowanych tylko za pośrednictwem polskiej platformy ClickMeeting wzięło udział niemal 31 mln osób na całym świecie. W Polsce płatne wydarzenia organizowane za pośrednictwem ClickMeeting tylko w 2020 r. zarobiły ponad 2,5 mln zł. Rekordowy webinar zarobił jednorazowo 57 tys. zł. Z powodu przeniesienia pracy i spotkań do sieci, konieczne było zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt do komunikacji. I Polacy takowego szukali. W kwietniu 2020 roku zainteresowanie hasłami takimi jak „najlepsza kamerka internetowa” czy „najlepszy mikrofon do komputera” wzrosło o niemal 450 proc. w porównaniu z lutym.

Czytaj też: Debiutują realme GT Neo 2T i realme Q3

Dzięki badaniu przeprowadzonemu przez ClickMeeting poznaliśmy najpopularniejsze sprzęty komputerowe. Wśród kamerek króluje Xiaomi, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Dane pochodzą z analizy  wypowiedzi Internautów za okres od początku 2021 r. do połowy października.

  1. Xiaomi (3 mln wzmianek)
  2. Trust (467 tys.)
  3. Logitech (420 tys.)
  4. Creative (410 tys.)
  5. Razer (279 tys.)

Czytaj też: Enjoy 20e – Huawei zapowiada nowy budżetowiec

Ranking w przypadku mikrofonów komputerowych wygląda następująco:

  1. Jabra (982 tys.)
  2. HyperX (630 tys.)
  3. Sennheiser (624 tys.)
  4. Philips (178 tys.)
  5. Trust (118 tys.)