Reklama
aplikuj.pl

DLC do Resident Evil Village oraz remake RE 4 – co mówią przecieki?

resident evil

Pojawiły się nowe przecieki na temat gier i contentu związanego z marką Resident Evil. Co szykuje Capcom w najbliższych miesiącach oraz jakie plany ma Sony wobec PC?

Resident Evil przecieka

Informatorzy przedstawili nowe wieści na temat tego, co zamierza Capcom robić w najbliższym czasie z marką Resident Evil. Przypomnijmy, że RE Village okazało się mega-hitem i jest na dobrej drodze do tak samo rewelacyjnej sprzedaży jaką zaliczyło Resident Evil 7: Biohazard. Resident Evil 3 Remake sprzedało się poprawnie, ale zaliczyło drobny spadek w porównaniu do ostatnich gier z serii. Oficjalnie wiemy, że Resident Evil Village ma otrzymać dodatki fabularne i nic więcej. Tymczasem…

Informatorzy donoszą, że Capcom ma już zaplanowane następne miesiące dla marki Resident Evil. Firma idzie za ciosem i jak się dowiadujemy – nie powstaje jedno DLC do Resident Evil Village, a nawet 3 dodatki (choć być może ostatecznie stanie na dwóch). Co ciekawe, nowe fabularne historie mają łączyć historię gry z Resident Evil 9, które będzie zakończeniem trylogii zapoczątkowanej przez RE7.

Czytaj też: Kudłaty w nowej bijatyce Warner Bros.

Capcom wie, że Resident Evil 3 Remake, który początkowo miał zostać wydany wraz z Resident Evil 2 Remake sprawiał wrażenie dość krótkiego i zrobionego szybciej, niż poprzedniczka. Osobiście mi się trójka bardziej podobała od dwójki, ale ogólna opinia mówi o niewykorzystanym w pełni potencjale. Co kombinuje zatem Capcom? W ostatnich dniach widać na Steam, że deweloperzy stale coś testują w Resident Evil 3 Remake i ma to być Resident Evil 3 Remake Nemesis. Nowa wersja gry powinna być zadośćuczynieniem za to, że premierowa wersja nie spełniła wszystkich oczekiwań. RE3R Nemesis ma zawierać zawartość, która została wycięta z gry, dzięki czemu dostaniemy nowe lokacje czy sceny.

Kiedy gra i DLC zostaną ujawnione? Capcom ma szykować się do zaprezentowania remake’u Resident Evil 4 (nie, nie mowa o Resident Evil 4 VR, a o nowej wersji gry w stylu RE2 Remake) oraz spin-offu serii Resident Evil. To właśnie w momencie ogłaszania, któregoś z tych tytułów zobaczymy pierwsze informacje o ulepszonej trójce lub DLC do Village. Pamiętajmy, że jutro odbędzie się State of Play, na którym mamy zobaczyć tytuły od deweloperów innych niż Sony. Możliwe zatem, że ujrzymy te gry już jutro.

Gra PlayStation na PC

Informatorzy donoszą również o tym, jakie plany Sony może mieć w stosunku do przenoszenia kolejnych klasycznych gier z PS4 na PC. Wiemy już, że na komputerach zagramy w God of War oraz dwie części Uncharted. Kolejną produkcją, która trafi na PC będzie Shadow of the Colossus.

Czytaj też: CSGO na Xbox dzięki GeForce Now

Mowa tutaj oczywiście o odnowionej wersji gry, która została odświeżona przez Bluepoint. Wykupione przez Sony studio pozwoliło nam się zapoznać na nowszych konsolach z intrygującym tytułem z PlayStation 2. Shadow of the Colossus trafi na PC w pierwszym kwartale 2022.