Reklama
aplikuj.pl

Rozkręcony Xiaomi Mi Mix Fold posłużył do budowy… miniaturowego Szanghaju

Rozkręcony Xiaomi Mi Mix Fold posłużył do budowy... miniaturowego Szanghaju

Smartfon w dzisiejszych czasach nie służy tylko do rozmów. Zastępuje nam aparat fotograficzny, kartę kredytową czy nawet komputer. Ale te zastosowanie wszyscy doskonale znamy. Jednak pewien artysta znalazł jeszcze inne i z rozkręconego Xiaomi Mi Mix Fold zrobił… miniaturowe dzieło sztuki.

Dużo się mówi o recyklingu. Przerabianie jednych rzeczy na inne, odzyskiwanie części i surowców wykorzystanych do produkcji, stało się bardzo istotne. Jednak zużyty sprzęt można też wykorzystać w zupełnie inny, bardziej kreatywny sposób. Co zaprezentowało nam Xiaomi w filmie opublikowanym na Weibo.

Czytaj też: Dwie generacje Redmi Note w ciągu roku? Taki plan ma Xiaomi

Możemy na nim zobaczyć smartfon Xiaomi Mi Mix Fold rozebrany na części, z których następnie stworzono… miniaturowy Szanghaj, a raczej jedną z jego dzielnic – Pudong. Zobaczyć możemy więc słynny most, wieżę telewizyjną Shanghai Oriental Pear.  ​​Model został zbudowany z prawie tysiąca części telefonu komórkowego. To jednak jeszcze nie wszystko, bo te elementy zostały umieszczone w małym globusie, również wykonanym z części Mi Mix Fold i zamkniętym w telefonie.

Czytaj też: Samsung Galaxy M22 mile zaskakuje polską ceną

Nie jest to pierwszy raz, gdy Xiaomi prezentuje nam sztukę z komponentów swoich telefonów. W ubiegłym roku zdemontowano Xiaomi Mi 11, przekształcając go w małego, pełnego detali, smoka.