Reklama
aplikuj.pl

Audi zwiększyło zasięg SUVów e-tron aktualizacją. Szkoda że nie OTA

zasięg SUVów e-tron, Audi, Audi e-tron

Kupiliście Audi e-tron z 2019 lub 2020 roku modelowego? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną informację, bo Audi zwiększyło zasięg SUVów e-tron stosowną aktualizacją. Ta niestety wymaga od Was odwiedzenia serwisu, lub dealera.

Zasięg SUVów e-tron ulepszony. Audi dokonało tego aktualizacją

Niestety w dobie coraz popularniejszych aktualizacji OTA firma Audi nie postarała się o tego typu rozwiązanie w przypadku 2-letnich już SUVó e-tron. Wymaga więc od właścicieli poświęcenia wolnego czasu, choć to poświęcenie jest zdecydowanie warte świeczki. Audi chwali się tym, że dokonało ulepszeń na poletku efektywności silnika elektrycznego i zarządzaniu temperaturą, ale największe zmiany zdecydowanie dotyczą bezpośrednio akumulatora.

Czytaj też: Szczegóły superkomputera Dojo Tesli ujawnione. Firma opublikowała ważny dokument

SUVy e-tron były bowiem ofiarami obawy producentów co do trwałości akumulatorów, która przejawiała się stosowaniem sztucznie wymuszanego bufora, mającego zminimalizować ewentualne stałe spadki zasięgu (poprzez m.in. nieumożliwianie ładowania do „prawdziwych” 100%). Jednak taka dbałość o stan akumulatorów równała się z poczuciem niewykorzystywania pełni możliwości modeli i dlatego Audi postanowiło cofnąć ten bufor, podbijając dostępną pojemność akumulatorów z 86 do 95 kWh.

Czytaj też: Zapewniano nas, że Skoda Fabia kombi powstanie w nowej generacji, ale…

To z kolei sprawiło, że zasięg na jednym ładowaniu może wzrosnąć o nawet 20 kilometrów. Dlatego też przykładowo Audi e-tron 55 z tym ulepszeniem może przejechać do 441 km wedle testów WLTP (via Electrek).