Reklama
aplikuj.pl

Project Cambria, czyli zestaw MR nowej generacji od Facebooka

Project Cambria, zestaw MR nowej generacji od Facebooka

O Metaverse Facebooka, a raczej już Meta, zapewne słyszeliście wystarczająco dużo, więc dziś skupimy się tylko na Project Cambria, czyli zestawie MR nowej generacji, który jest z nim bezpośrednio powiązany. Zapowiedział go sam Mark Zuckerberg podczas ostatniej transmisji Facebook Connect 2021.

Facebook stworzy zestaw MR nowej generacji w postaci Project Cambria

Project Cambria, jako przykład zestawu MR, czyli Mixed Reality, mającego wyświetlać cyfrowe obiekty w naszym rzeczywistym świecie, ponoć nie będzie miał konkurencji na rynku przez swoje zaawansowanie. Ma bowiem znacznie przewyższać inne zestawy MR pokroju HoloLens, Lightfield, czy ZapBox, podnosząc poprzeczkę w zakresie interakcji klientów w wirtualnych światach.

Czytaj też: Facebook chce walczyć z przeciekami. Tymczasem jego plany… wyciekły

Na ten moment zestaw do mieszanej rzeczywistości Facebooka w postaci Project Cambria jest dopiero w fazie rozwoju, ale ma doczekać się finalnej wersji już w przyszłym roku. Już teraz jednak wiemy, że zaoferuje pełnokolorowe obrazy o wysokiej rozdzielczości, bo na pokładzie znajdzie się też tryb rzeczywistości rozszerzonej, który całkowicie odmieni Wasze otoczenie. Nawet nie chcemy wyobrażać sobie tego, ile będzie kosztować.

Czytaj też: Facebook tworzy metaverse. Wirtualną rzeczywistość mają kreować tysiące pracowników

Oczekuje się, że Project Cambria jako zestaw MR nowej generacji wykorzysta nową generację optyki, która sprawi, że będzie cieńszy względem innych zestawów. Nie zabraknie też nowych czujników, obsługujących ulepszone funkcje śledzenia, czy aparatury do śledzenia twarzy i oczu, aby dokładnie przekuć na cyfrowy świat mimikę użytkownika.