Reklama
aplikuj.pl

GPU AMD Navi 31 na bazie RDNA3 ukończony. Flagowiec już bez zmian

GPU AMD Navi 31 na bazie RDNA3 ukończony, Navi 31 na bazie RDNA3, GPU AMD Navi 31

Wygląda na to, że od dziś wszystkie plotki i przecieki na temat AMD Navi 31 będą dla nas bardziej wiarygodne, bo nieoficjalnie mówi się, że projekt GPU AMD Navi 31 na bazie RDNA3 został ukończony. To oznacza, że w przyszłości jakiekolwiek informacje na jego temat nie będą obarczone potencjalnymi zmianami w strukturze i jego możliwośćiach.

Projekt GPU AMD Navi 31 na bazie RDNA3 ponoć został ukończony

Mająca zadebiutować w drugiej połowie 2022 roku, karta graficzna z rdzeniem Navi 31 będzie wyjątkowa. W grę wejdzie przecież niemonolityczny procesor graficzny w formie MCM (Multi-Chip-Module), który jako flagowy rdzeń graficzny AMD nowej generacji może mieć nawet 15360 rdzeni FP32. Powodem ku temu jest nie tylko poprawka po stronie architektury, ale też obecność nie tradycyjnego pojedynczego fizycznego rdzenia w pakiecie, a aż dwóch krzemowych matryc połączonych ze sobą. 

Czytaj też: Najwydajniejsze DDR5 ujawnione. To moduły Trident Z5 od G.Skill

Wedle wcześniejszych informacji, po przejściu na nową konstrukcję rdzenia AMD odejdzie od określenia CU (Computing Units) na rzecz WGP, czyli Workgroup Processors. Tych w przypadku Navi 31 ma przypadać po 30 na jedną matrycę (GPD – Graphics Core Die) i każdy z tych WGP ma posiadać po 256 procesorów, co po szybkiej matematyce 2*30*256 daje całe 15360 wspomnianych jednostek cieniujących.

Czytaj też: Na tanie karty poczekamy dłużej. Wielka zmiana Ethereum przesunięta

Tak przynajmniej mówiono do tej pory i coś w tej kwestii mogło się zmienić, bo dopiero teraz wedle jednego ze znanych od kilku miesięcy na „scenie leakerów” jegomościa, AMD ukończyło projekt GPU AMD Navi 31 na bazie RDNA3.