Reklama
aplikuj.pl

Ranking największych producentów smartfonów w Chinach w 3Q2021. Honor na podium

Sprzedaż serii Honor 50 pokazała, że fani czekali na powrót flagowców

Firma Canalys ujawniła raport dotyczący producentów smartfonów posiadających największy udział w sprzedaży w Chinach w III kwartale tego roku. Marka Honor wspięła się w nim na trzecie miejsce, notując 25% wzrost sprzedaży po oddzieleniu się od Huawei.

Honor pnie się w górę – wyniki sprzedaży smartfonów w Chinach w 3Q2021

Wedle raportu Canalys, największy udział w sprzedaży smartfonów na chińskim rynku miało vivo, ugruntowując swoją pozycję sprzedając 18,3 mln sztuk co przekłada się na 23% ogólnej sprzedaży w kraju. Na drugim miejscu znalazło się Oppo z 16,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Jednak ogromny wzrost zanotował Honor, który dobitnie pokazuje, że odejście od Huawei się opłaciło. Po raz pierwszy bowiem marka znalazła się w pierwszej trójce. Na taki wzrost sprzedaży urządzeń marki Honor wpłynęła również premiera flagowej serii 50, ale także Play 20 czy X20. Dalej mamy Xiaomi, Apple i innych producentów.

Czytaj też: Redmi Watch 2 zaprezentowany – 117 trybów sportowych i wydajna bateria!

Źródło: Canalys

Jednak pomimo tego, ogólna sprzedaż smartfonów w Chinach spadła, a producenci, którzy znaleźli się w sekcji „inne” zanotowali spadek dostaw o ponad połowę w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku.

Czytaj też: Klienci mBanku mogą już płacić przy pomocy Mi Smart Band 6 NFC

Źródło: Canalys

Ogólny spadek sprzedaży w Chinach wyniósł 5%. Miały na to wpływ niedobory chipów, a także problemy związane z łańcuchem dostaw.