Reklama
aplikuj.pl

Usługi Amazon Fire TV wkraczają do Polski, a urządzenia są już w sprzedaży

Usługi Amazon Fire TV wkraczają do Polski, a urządzenia są już w sprzedaży

Amazon Prime już zadomowił się w Polsce oferując wiele ciekawych treści. Przyszedł więc czas na usługi Amazon Fire TV i urządzenia, które w końcu można już kupić w naszym kraju. Na razie w przedsprzedaży.

Jeśli czekaliście na wprowadzenie urządzeń i usług Amazon Fire TV w Polsce, to w końcu się doczekaliście

Amazon ogłosił wprowadzenie nowych urządzeń i usług Fire TV dla klientów w Polsce. Są to międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max, sprzętu o największej mocy do przesyłania strumieniowego oraz Fire TV Stick, przeznaczonego do streamingu w wysokiej rozdzielczości Full HD. Do obu urządzeń dołączony jest pilot Alexa Voice Remote, z przeznaczonymi przyciskami zasilania oraz głośności do sterowania kompatybilnym odbiornikiem. Interfejs użytkownika Fire TV jest dostępny w język polskim, jednak Alexa nadal obsługuje tylko język angielski.

Do tej pory sprzedaliśmy ponad 100 milionów urządzeń Fire TV na całym świecie, a teraz z przyjemnością udostępniamy międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick klientom w Polsce. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie obsługi Fire TV na całym świecie, a teraz oferujemy również konsumentom w Polsce możliwość korzystania z ekranu głównego w języku polskim z uproszczonym menu, nowymi ulubionymi aplikacjami, dostępnymi lokalnie oraz po raz pierwszy – Alexą w języku angielskim

– powiedziała Emma Gilmartin, Director, Fire TV & Tablets Europe.

Fire TV Stick 4K Max: odtwarzacz multimediów strumieniowych 4K Ultra HD z obsługą Dolby Vision, Dolby Atmos i Wi-Fi 6 kupimy już za 309,99 złotych. Jeśli jednak chcecie coś tańszego, to jest jeszcze Fire TV Stick, urządzenie do streamingu, umożliwiające szybkie przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości Full HD za 199,99 złotych. Oba urządzenia są już dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka do klientów rozpocznie się 17 listopada. Więcej informacji można uzyskać pod adresem amazon.pl/firetvstick i amazon.pl/firetvstick4kmax.

Warto wspomnieć, że międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K Max to również pierwsze urządzenie 4K Fire TV w Polsce, które obsługuje streaming 4K UHD, HDR i HDR10+, a także Dolby Vision i Dolby Atmos.

Oba urządzenia są wyposażone w najnowszą obsługę Fire TV, oferując nam tym samym interfejs użytkownika w języku polskim, uproszczony pasek menu głównego i możliwość przypięcia aplikacji do paska szybkiego dostępu. Dodano też przydatne funkcje, takie jak App Peeks do przeglądania treści z Prime Video czy Netflixa. Amazon Fire TV pozwala też na stworzenie maksymalnie sześciu profili użytkowników, dzięki czemu każdy może mieć własną listę oglądania, listę obserwowanych pozycji czy rekomendacje. Dzięki usłudze możemy mieć dostęp do serwisów Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube, Spotify, Amazon Music, a także lokalnych platform – Player, CANAL+, Polsat Go, Polsat Box Go, WP Pilot, CDA TV. Oczywiście należy pamiętać, że za niektóre z nich należy płacić.