Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy główne działa amerykańskich fregat typu Constellation

główne działa amerykańskich fregat typu Constellation, fregat typu Constellation

Firma BAE Systems otrzymała 26 milionów dolarów w ramach kontraktu, który obejmuje wyposażenie trzech okrętów w Bofors 57 Mk 3. Tak też właśnie poznaliśmy główne działa amerykańskich fregat typu Constellation, których dostawy mają się rozpocząć w 2023 roku w ramach kontraktu z Naval Sea Systems Command Integrated Warfare Systems 3C (NAVSEA IWS).

Bofors 57 Mk 3, czyli główne działa amerykańskich fregat typu Constellation

Wśród tych trzech okrętów znalazły się dwie wspomniane fregaty – USS Constellation (FFG 62) i USS Congress (FFG 63). Te podlegają pod nową rodzinę wielozadaniowych fregat typu Constellation z pociskami kierowanymi, która została zaprojektowana do operowania głównie w obszarach przybrzeżnych. Dziś dowiedzieliśmy się, że ta para sięgnie po system dział głównych Mk 110, którego możecie znać znacznie bardziej pod nazwą Bofors 57 Mk 3.

Czytaj też: Zmodernizowane pociski BAE Systems wykazały antydronową skuteczność

Wybór Mk 110 dla fregat typu Constellation amerykańskiej marynarki wojennej świadczy o zaufaniu do systemu dział i jego zdolności do zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb w zakresie obrony pokładowej. System działa Mk 110 zapewnia tej fregacie nowej generacji ciągłą wydajność, jakiej nasza flota nawodna oczekuje od dział średniego kalibru

– powiedział Brent Butcher, wiceprezes linii produktów systemów uzbrojenia w BAE Systems.

Czytaj też: Spójrzcie na nowy dron KAI. Pełnowymiarowa replika na zdjęciach

Jest to wielozadaniowa broń okrętowa średniego kalibru, która zachowuje skuteczność przeciwko zagrożeniom powietrznym, nawodnym lub naziemnym bez konieczności stosowania wielu typów pocisków. System jest w stanie wystrzelić do 220 pocisków na minutę na efektywny zasięg ponad 16 kilometrów.