Reklama
aplikuj.pl

Znamy proces produkcyjny SoC Apple A16 Bionic dla iPhone 14

Zaglądamy pod maskę iPhone 13 oraz iPada Mini, słów kilka o Apple A15 Bionic

Na rynku nie zadomowiły się nadal specjalnie iPhone 13, a już teraz wspomina się o tym, co zapewni moc obliczeniową iPhone 14, które zadebiutują za rok. Tym razem to źródła serwisu DigiTimes wskazały na proces produkcyjny SoC Apple A16 Bionic, którego wykorzysta TSMC.

Proces produkcyjny SoC Apple A16 Bionic

Jako następca obecnego A15 Bionic, Apple A16 Bionic będzie z pewnością wydajniejszy, a wedle obecnych przecieków na jego temat dokona tego już na poziomie technologii produkcyjnej. Zamiast 5 nm, z użyciem których produkuje się A15 Bionic, SoC Apple nowej generacji ma sięgnąć po 4 nm proces, zapewniając sobie mniejsze rozmiary, niższe zużycie energii i gęstsze upakowanie tranzystorów, więc i wyższą wydajność.

Czytaj też: Wyświetlacz nowego MacBook Air Apple ponownie w świetle reflektorów

proces produkcji układów SoC Apple dla iPhone i Maców 2022, proces produkcji układów SoC Apple, proces produkcji układów Apple

Apple zaczął wprawdzie używać procesu 5 nm wraz z układem A14 Bionic w rodzinie iPhone 12 oraz iPadach Air, ale firma postarała się o ulepszenia na poziomie architektury, aby zapewnić wzrost możliwości. Po przejściu na 4 nm w przypadku A14 Bionic będzie to znacznie prostsze, co powinno powtórzyć się już za dwa lata, kiedy to iPhone z A17 Bionic będzie najpewniej wykorzystywał jeszcze bardziej zaawansowany 3 nm proces.

Czytaj też: Polityka prywatności Apple uderzyła w media społecznościowe. Straty idą w miliardy

Wprawdzie TSMC ponoć się z nim boryka, ale ma jeszcze ponad rok na jego ulepszenie i doprowadzenie do bezproblemowej produkcji masowej. Apple już się o to postara stosownymi kontraktami i zastrzykami gotówki. Wcześniej wspominało się nawet, że to A16 Bionic będzie produkowany z wykorzystaniem procesu 3 nm.