Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowy monitor od MSI. Mini LED, Quantum Dots i DisplayHDR 1000 na pokładzie

Wyjątkowy monitor od MSI, Mini LED, Quantum Dots i DisplayHDR 1000, MEG Artymis 341 Mini LED

Firma MSI ujawniła w ubiegły czwartek swój wyjątkowy monitor, będący pierwszym takim modelem w branży o zakrzywionym ekranie z technologią Mini LED. Tym monitorem jest MEG Artymis 341 Mini LED, który zachwyca również pod innymi względami, obiecując połączyć bardzo wysoką jakość obrazu z ostrą krzywizną i wydajnością ekranu LCD klasy gamingowej.

MEG Artymis 341 Mini LED, to wyjątkowy monitor od MSI

MEG Artymis 341 Mini LED firmy MSI będzie jednym z flagowych wyświetlaczy w ofercie tego producenta, łącząc najwyższą jakość obrazu z częstotliwością odświeżania do 165 Hz. Nie zabraknie też pewnie koncentratora USB, złączy audio, zaawansowanego menu ekranowego, czy wbudowanego KVM.

Czytaj też: Podkręcanie DDR5 trwa w najlepsze. Oto najbardziej imponujące wyniki

Przechodząc jednak do tego, co najważniejsze, ten model sięgnął po 34-calowy zakrzywiony panel AmLED (Adaptive mini LED) firmy AU Optronics, którego uzupełnia moduł podświetlenia oparty na Mini LED, który jest dodatkowo wzbogacony o MSI QD Premium. Technologia podświetlenia Full Array Local Dimming (FALD) oparta na diodach Mini LED zapewnia doskonały kontrast i bardzo wysoką jasność, a QD Premium gwarantuje bardzo wysoką dokładność kolorów.

Czytaj też: AMD pokona Intela swoim Zen4D? To ponoć energooszczędne rdzenie Zen4

Po stronie specyfikacji MSI Artymis 341 Mini LED oferuje rozdzielczość 3440×1440, czas reakcji GtG rzędu 1 ms, częstotliwość odświeżania do 165 Hz i krzywiznę 800R. Spełnia też standard VESA DisplayHDR 1000, ale na ten moment cena i dostępność pozostają kwestiami objętymi tajemnicą.