Reklama
aplikuj.pl

Wiemy kiedy zadebiutuje nowy wielki SUV BMW. Mowa o X8/XM

render SUVa BMW X8

Podczas rozmowy serwisu CNBC z prezesem BMW dowiedzieliśmy się, że BMW szykuje „kolejny samochód z najwyższej półki”, który zostanie ogłoszony pod koniec roku przed oficjalnym rozpoczęciem produkcji w fabryce w Spartanburgu. Dziś z kolei poznaliśmy dokładną datę co do tego, kiedy zadebiutuje nowy wielki SUV BMW w postaci modelu X8 lub XM – nazwa to ciągle tajemnica.

Poznaliśmy dwie daty, podczas których zadebiutuje nowy wielki SUV BMW

Poinformowała o tym sama firma, wspominając o prezentacji zamkniętej planowanej na 17 listopada i publicznej na 29 listopada. Podczas obu światła reflektorów skierują się na „zupełnie nowy hybrydowy pojazd elektryczny o dużej mocy”, który najpewniej będzie występował wyłącznie w formie wariantu M nastawionego na wysokie osiągi. Na ten moment trudno odpowiedzieć na pytanie co do jego nazwy – jedni wspominają o XM, a drudzy o X8.

Czytaj też: Chevrolet Beast, czyli terenowa bestia z wojskowym zacięciem i V8

Po stronie napędu w grę wejdzie podwójnie turbodoładowany silnik V8 w tandemie z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy ponad 700 koni mechanicznych. Jeśli idzie o wygląd, najpewniej BMW spróbuje przepchnąć kolejny kontrowersyjny element wizualny w postaci dzielonych świateł rozplanowanych wokół olbrzymiej maskownicy.

Czytaj też: Ferrari Purosangue na nagraniu. Firma testuje swojego pierwszego SUVa

Nie wiemy jednak, czy prezentacja będzie dotyczyć finalnej wersji, czy konceptu, ale wszystko wskazuje na to, że BMW X8/XM będzie ważyło ponad dwie tony, sięgnie po charakterystyczne dla rodziny M elementy i być może ogromne felgi o wielkości 23 cali.