Reklama
aplikuj.pl

Niektóre modele BMW stracą funkcje ekranu dotykowego. Dlaczego?

Niektóre modele BMW stracą funkcje ekranu dotykowego. Dlaczego?

Globalny niedobór chipów odbił się na wielu branżach. Choć najczęściej słyszy się o problemach w kontekście kart graficznych czy procesorów, to również producenci samochodów nie uniknęli kłopotów. Wśród nich znalazło się BMW, które musiało podjąć poważne kroki w celu utrzymania poziomu produkcji w dobie kryzysu.

BMW usuwa funkcje ekranu dotykowego z niektórych modeli

Jak dowiadujemy się z informacji na forum BimmerFest (potwierdzone następnie przez AutoBlog), BMW podejmuje poważne kroki w związku z niedoborami chipów, z którymi borykamy się od wielu miesięcy. Modele BMW serii 3, X5, X6, X7 i Z4, serii 4 Coupe, Cabrio i Gran Coupe (ale nie i4 EV) będą dostarczane bez elementów sterujących w ekranie dotykowym.

Czytaj też: Premiera Toyota Aygo X 2022. To już nie hatchback, a crossover

Oznacza to, że ich właściciele będą musieli przerzucić się na korzystanie z kontrolera iDrive umieszczonego w konsoli środkowej, by nawigować po funkcjach informacyjno-rozrywkowych. Osoby, które dostaną takie samochody, dostaną rekompensatę… kredyt w wysokości 500 dolarów, czyli niecałe 2 tysiące złotych. Będą musiały również podpisać specjalne oświadczenie u dealera, że są w pełni świadome braku funkcji.