Reklama
aplikuj.pl

Huawei MateView GT 27″. Nieduży monitor do gier i pracy

Huawei MateView GT 27″ to monitor, który z powodzeniem wykorzystamy do grania w gry, pracy, a przy tym zmieścimy go nawet bardzo kompaktowym biurku. Zachowując przy tym sporą przekątną ekranu.

27 cali to dużo, czy mało?

W przypadku ekranów, czy to monitorów, czy telewizorów, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pierwszym używanym przeze mnie panoramicznym ekranem LCD był monitor o przekątnej 17-cali i rozdzielczości 720p. Kiedy pierwszy raz za swoje pieniądze kupiłem monitor, miał on przekątną 21,3 cala i rozdzielczość FullHD. Wydawał się ogromny! Dzisiaj do pracy coraz częściej szukamy ekranów o przekątnej co najmniej 26-28 cali, a do gier nawet więcej. Duży, panoramiczny, a do tego zakrzywiony ekran ma swoje zalety. Świetnie sprawdza się w grach, ale przez zakrzywienie nie zawsze dobrze wypada przy pracy, a do tego wymaga sporo przestrzeni na biurku. A czy da się połączyć ekran do pracy, grania w gry i zmieścić go na niedużym biurku? Tutaj do gry wchodzi Huawei MateView GT 27″.

Dlaczego Huawei MateView 27″ to idealny sprzęt na nieduże biurko?

Problemem wielu monitorów jest sposób mocowania ekranu. Często jest on umieszczony tak, że po maksymalnym odsunięciu podstawy do ściany, sam ekran znajduje się w połowie płytkiego biurka. Mam taki problem z prywatnym monitorem, dlatego też jest zamontowany na ramieniu przytwierdzonym do parapetu. W przeciwnym wypadku 27-calowy ekran znajduje się zdecydowanie za blisko mojej twarzy.

Nawet na bardzo płytkim biurku przed MateView 27″ mieści się laptop, na którym można wygodnie pracować

Huawei MateView GT 27″ ma co prawda dosyć mocno wystającą podstawę, ale sam ekran po odsunięciu jej do brzegu biurka znajduje się tuż nad jej tylną krawędzią. Dzięki temu nawet na bardzo płytkim biurku będzie się znajdować nieco dalej od naszych oczu.

Czy 27 cali to nie za mało dla zakrzywionego ekranu?

Huawei MateView GT 27″ ma ten sam promień zakrzywienia co chyba wszystkie monitory na rynku (1500R). Przy dużych przekątnych powoduje to, że ekran zaczyna nas wręcz osaczać (szczególnie przy ok 50 cali). W przypadku MateView GT 27″ staje się on, ponownie, bardziej kompaktowy. Jest on węższy niż płaskie, 27-calowe ekrany.

Stosunkowo niski promień zakrzywienia powoduje, że nadal wygodnie pracuje się na nim z multimediami, np. przy obróbce zdjęć. Ale też dalej jest bardzo wygodny w grach, bo powoduje pożądany ekran wciągania w rozgrywkę.

Huawei MateView GT 27″ może wyglądać niepozornie. Ale w grach to prawdziwa bestia

Stonowany wygląd MateView GT 27″ może skutecznie uśpić czujność, ale w grach pokazuje swój pazur. Mamy tu 165 Hz odświeżanie obrazu (przy połączeniu przez DisplayPort i 144Hz po HDMI), dobrą jasność, wysoki kontrast i bardzo ładne kolory. To wszystko przekłada się na bardzo dynamiczny i szczegółowy obraz, bez względu na to, w jaką grę będziemy grać.

W zależności od wybranego gatunku gier możemy wybrać jeden z gotowych schematów kolorów, uwydatniający najważniejsze szczegóły obrazu. W strzelankach przydatna będzie możliwość włączenia celownika oraz możliwość doświetlenia ciemnych elementów kadru. To szczególnie pomocne, jeśli chcemy w ciemnym kącie dostrzec czającego się na nas przeciwnika.

Łatwiej jest zrobić dobry monitor do gier, niż do pracy. Huawei MateView GT 27″ łączy obie te cechy

Obraz monitora do gier i filmów może się znacznie różnić od tego, przeznaczonego do pracy. W pierwszym przypadku pożądane jest nieco mocniejsze podbicie kolorów i cieplejsze barwy. W pracy, szczególnie jeśli zajmujemy się, nawet amatorsko, obróbką zdjęć, może to stanowić problem. Jak to wygląda w MateView 27″?

Nasze pomiary mówią jasno, że jest solidnie. Monitor oferuje bardzo dobre pokrycie kolorów – 100% dla palety sRGB, 87% dla Adobe RGB, 91% DCI-P3 oraz 83% NTSC. Średnia wartość delta E, wskaźnika mówiącego o przekłamaniu kolorów, to bardzo dobre 1,11. Oznacza to, że przekłamania kolorów nie zobaczymy gołym okiem. Jedynie punkt bieli dla maksymalnej jasności na poziomie 7100K oznacza, że przed obróbką zdjęć ekran należy lekko skalibrować i nieco ochłodzić biel. Można to zrobić za pomocą dostępnych opcji w Menu monitora.

Huawei umie robić monitory. MateView GT 27″ to jeden z bardziej uniwersalnych ekranów na rynku

Stojąc przed wyborem monitora często musimy zdecydować – ekran do gier, czy czy ekran do pracy. Można też kupić Huawei MateView GT 27″. Monitor uniwersalny, który oferuje bardzo dobre doznania podczas grania w gry, jak również sprawdza się w codziennej pracy. A do tego dobrze wygląda i jest bardzo kompaktową konstrukcją.

Dlatego bez względu na to, czy szukasz dobrego monitora do grania, czy pracy, bez względu na to, czy chcesz go postawić na dużym czy małym biurku, w domu, mieszkaniu czy biurze, Huawei MateView GT 27″ będzie bardzo dobrym wyborem.

Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei.