Reklama
aplikuj.pl

Szukasz mocnego laptopa, który poradzi sobie ze wszystkim? MSI Creator 15 do kupienia z mega rabatem!

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów konkursu, warto napisać co nieco o samej maszynie i dlaczego właściwie warto ją kupić.

Creator 15 to seria laptopów MSI przeznaczona głównie dla twórców treści. Choć moim zdaniem jest to również bardzo wydajna maszyna do grania dla kogoś, kto niekoniecznie lubi stylistykę gamingowych laptopów. Sercem tej maszyny jest ośmiordzeniowy procesor Intel Core i7 wspomagany 16 GB pamięci operacyjnej DD4 z taktowaniem 3200 Mhz.

MSI Creator 15 to maszyna idealna do pracy i do zabawy

W połączeniu z mobilną kartą graficzną Nvidii, tj. GeForce RTX 3060 (6GB GDDR6) praca przy obróbce zdjęć, czy też montażu wideo nie sprawi wam żadnego problemu. W serii 30 zwiększono bowiem dwukrotnie wydajność renderingu w stosunku do serii 20. Przekłada się to również na płynność uruchamianych na tym sprzęcie gier, dzięki czemu po pracy można zrelaksować się grając w najnowsze produkcje.

Nie zapominajmy też o świetnym ekranie IPS o przekątnej 15,6″. Dzięki zastosowaniu technologii True Pixel i True Color potrafi on odwzorować obraz ze 100 proc. pokryciem przestrzeni barw AdobeRGB, z czego na pewno ucieszą się wszyscy twórcy materiałów publikowanych głównie w sieci. Dla bardziej wymagających użytkowników, Creator 15 pozwala na kalibrację swojego ekranu z parametrem Delta-E < 2 oraz na weryfikację Calman.

Praca mobilna

Jednym słowem: fotografowie i koloryści nie powinni być rozczarowani możliwościami tego ekranu. Wspominałem już, że ekran ten jest w pełni dotykowy, a konstrukcja samego laptopa pozwala na odchylenie pokrywy laptopa o 180°, dzięki czemu swoje prace można bez problemu zaprezentować np. podczas spotkania biznesowego? Nie? No to wspominam.

Idąc na spotkanie przyda się też mocny akumulator. W tym przypadku jest to aż 99,9 Wh, co nawet przy maksymalnym obciążeniu podzespołów oznacza, że laptop nie rozładuje się wam po godzinie od odłączenia go od ładowarki. Przydatne, jeśli w kawiarni, w której postanowiliście dziś popracować nie ma wolnego gniazdka.

Oprócz doskonałego ekranu, Creator 15 może pochwalić się również doskonałą jakością dźwięku dzięki zgodności ze standardem Hi-Resolution Audio oraz technologią Nahimic, która dodatkowo poprawia dźwięk i potrafi symulować standard 7.1 na wbudowanym głośniku pasywnym MSI Duo Wave zapewniającym bardzo czyste brzmienie z ciepłym basem i wyrazistą górą.

Wojskowy standard

Za bezpieczeństwo pracy wszystkich podzespołów odpowiada technologia Cooler Boost, która zapewnia optymalne rozpraszanie i odprowadzanie ciepła. Łopatki wentylatorów zastosowanych w tym systemie są najcieńsze na świecie (grubość 0,1 mm), a dzięki ich ostrym kształtom krawędzi natarcia, producentowi udało się dodatkowo zwiększyć przepływ tłoczonego, zimnego powietrza. MSI zadbało też, żeby Creator 15 spełniał wszystkie wojskowe standardy niezawodności oraz trwałości określone w ramach amerykańskiej normy MIL-STD 810G, dzięki czemu maszyna zabezpieczona jest zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Takie podejście do trwałości i niezawodności poszczególnych komponentów nie wpłynęło na komfort użytkowania samego laptopa. Użytkownik dostaje do dyspozycji bardzo wygodną, pełnowymiarową i podświetlaną klawiaturę i – czego jestem wielkim fanem – powiększony touchpad pokryty szklaną powierzchnią, dzięki czemu jest bardzo przyjemny w długotrwałym użytkowaniu. Śmiem twierdzić, że w połączeniu ze wszystkimi obsługiwanymi gestami jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, niż korzystanie z myszy komputerowej (o której dodatkowo trzeba pamiętać wychodząc z domu), ale to moja subiektywna opinia.

Creator 15 to sprzęt, który sprawdza się również, jeśli chodzi o pracę, czy też granie w domowym zaciszu. Jeśli wolicie pracować u siebie, na pewno skorzystacie z funkcji Matrix Display, dziki której możemy wyświetlić obraz z laptopa na kilku monitorach, korzystając do tego ze złączy HDMI i Thunderbolt 3.

Oprócz funkcji wyświetlania obrazu, złącze Thunderbolt obsługuje również szybki transfer danych (bardzo się przydaje) i pozwala na ładowanie zewnętrznych urządzeń. Nie zapominajmy też o tym, że Creator 15 jest jednym z pierwszych na świecie laptopów wyposażonych w kartę sieciową zgodną ze standardem Wi-Fi 6E. Nikt nie lubi wolno działającego internetu.

Podsumowując: Creator 15 to tzw. pełen pakiet. Zarówno dla twórców, jak i dla wymagających graczy, którzy potrzebują wydajnego i funkcjonalnego laptopa, który nie przegrzeje się w trakcie renderu wideo, czy grania po sieci. I teraz mogą kupić go taniej

Konkurs MSI: co zrobić, żeby dostać rabat na Creatora 15 i wygrać zapas kawy?

Rabat zgarniecie bardzo prosto. Wystarczy zamówić laptopa w ramach promocji Wyższy Poziom Wydajności. To jednak nie wszystko. Oprócz tego możecie zgarnąć vouchery uprawniające was do zakupów w sieci kawiarni Starbucks i w sklepach Bytom – wystarczy kliknąć tutaj. Dla graczy MSI przewidziało jeszcze jeden dodatkowy konkurs z typowo gamingowymi nagrodami. Żeby poznać jego szczegóły, obejrzyjcie ten film:

Powodzenia!

Tekst powstał przy współpracy z firmą MSI