Reklama
aplikuj.pl

Turecki system DIRCM do niszczenia nadlatujących pocisków już na A400M

Turecki system DIRCM ,A400M,

Właśnie Turkish Aerospace Industries wzbogaciło projekt samolotu A400M, którego produkcja, rozwój i utrzymanie w użytku jest zadaniem konsorcjum. Firma zapewniła mu system do niszczenia nadlatujących pocisków w postaci DIRCM.

TAI zapewniło A400M system obrony przeciwrakietowej DIRCM

W skład wspomnianego konsorcjum A400M wchodzi Belgia, Francja, Niemcy, Luksemburg, Hiszpania, Wielka Brytania, Malezja i właśnie Turcja, z której TAI posiada 7% udziałów obok firm pokroju brytyjskiego BAE Systems, niemieckiego EADS, czy belgijskiego Flabel. DIRCM jest o tyle ważnym ogłoszeniem, że jest jednocześnie pierwszym wkładem TAI w projekt w ramach programu.

Czytaj też: Znacie historię zatonięcia okrętu podwodnego USS Thresher?

Wchodząc w szczegóły TAI zaprojektowało, skonstruowało, a następnie zintegrowało z A400M, czyli ciężkim samolotem transportowym, system przeciwdziałania wrogim pociskom. Z tej okazji stwierdziła, że „A400M jest teraz bezpieczniejszy” oraz wyjaśniła, czym dokładnie system DIRCM jest i jak działa.

Czytaj też: 44 miliardów na ulepszenie F-22 Raptor. Lockheed Martin zgarnął ogromny kontrakt

Nowy system będzie wykrywał i niszczył nadlatujące pociski za pomocą jednostki ostrzegania o pociskach oraz pokładowych systemów obrony powietrznej. Dzięki integracji systemu DIRCM samolot zyskał zdolność, która umożliwi wykrywanie wielu pocisków w zakresie 360 ​​stopni dzięki możliwościom obsługi wielu celów.

– czytamy w ogłoszeniu TAI.