Reklama
aplikuj.pl

W 2022 roku wzrośnie produkcja smartfonów. Przybędzie też modeli z 5G

produkcja-smartfonów
Close up of people using mobile smart phones - Detail of friends sharing photos on social media network with smartphone - Technology concept and cellphone culture with selective focus on right hand

Produkcja smartfonów w 2022 roku znacznie wzrośnie, a prawie połowa z modeli, które trafią na rynek, będzie obsługiwać sieć najnowszej generacji – tak twierdzą nowe prognozy przygotowane przez analityków.

Przewidywana produkcja smartfonów w 2022 roku

Branża smartfonowa, pomimo problemów na rynku półprzewodników, ma się całkiem nieźle, a w przyszłym roku, wedle prognoz, ma zanotować wzrost produkcji. Analitycy z TrendForce przedstawili szacunkowe dane na przyszły rok, a z nich wynika, że produkcja smartfonów powinna sięgnąć 1,39 mld urządzeń, co przełoży się na wzrost o 3,8% względem roku obecnego.

Czytaj też: Ruszyła przedsprzedaż motoroli moto G60. Poznajmy specyfikację i ceny

Liderem w produkcji ma być Samsung osiągając 276 mln wyprodukowanych modeli. Taki cel może zostać osiągnięty dzięki zmniejszeniu kosztów związanych z produkcją budżetowych modeli. Za Samsungiem znalazło się Apple (243 mln urządzeń) i Xiaomi (220 mln), niewiele tylko wyprzedzając w prognozach Oppo (208 mln). Nieco dalej, z szacowanymi 149 mln sztuk znalazło się vivo. Jak podaje raport, ta piątka odpowiedzialna będzie za aż 80% wyprodukowanych w przyszłym roku smartfonów. Oznacza to, że takie firmy jak Motorola, Sony, Huawei czy Honor łącznie odpowiedzialne będą za produkcję około 280 mln urządzeń. TrendForce oszacowało też, że około 47,5 % wyprodukowanych modeli będzie już obsługiwało sieć 5G, co tylko pokazuje, jak szybko ta technologia rośnie w siłę.