Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na zdjęcia Intel Core 14. generacji. Mobilny Meteor Lake w obiektywie

zdjęcia Intel Core 14. generacji, Mobilny Meteor Lake

Intel zadziwiająco często i chętnie pozwala zajrzeć nam „za kotarę” swojej procesorowej działalności. Tym razem firma pozwoliła pracownikowi serwisu CNET podczas „wycieczki” po zakładzie produkcyjnym zrobić i opublikować m.in. zdjęcia Intel Core 14. generacji w wersji mobilnej. Innymi słowy, właśnie światło dzienne ujrzał układ Meteor Lake-M.

Zdjęcia Intel Core 14. generacji

To oficjalnie pierwsze zdjęcia rzeczywistych krzemowych rdzeni, które przechodzą teraz testową produkcję w fabrykach Intela. Zgodnie z oczekiwaniem, Meteor Lake sprowadzają się do wielomatrycowych układów, czyli takich, które składają się z kilku oddzielnych, ale połączonych ze sobą krzemowych rdzeni. W maju Intel oficjalnie ogłosił, że projekt układów z rodziny Meteor Lake został ukończony i można już zacząć produkować gotowe chipy do Intel Core 14. generacji. Z

Czytaj też: NVIDIA RTX A4500 z GA102 na horyzoncie. To karta graficzna do stacji roboczych

Zdjęcie Intel Core 14. generacji w wersji mobilnej warto porównać z oficjalnymi renderami od Intela, ujawniającymi rozkład poszczególnych matryc na pakiecie oraz ich przeznaczenia. Niestety nie odpowiada on rzeczywistym układom, ale najpewniej ten największy krzem ma w sobie rdzenie procesora, podczas gdy pozostałe dwa obejmują procesor graficzny z 96-192 jednostkami wykonawczymi oraz układ SoC-LP z myślą o operacjach I/O. Rola trzeciego pozostaje nieznana.

Czytaj też: Gigabyte potwierdził istnienie nowych GeForce RTX 2060 12 GB

Premiera ma mieć ponoć miejsce już za dwa lata, czyli w 2023 roku, a ich produkcja ma wykorzystywać technologię technologii Intel Foveros i proces produkcyjny Intel 4, czyli odpowiednik 7nm procesu technologicznego Enhanced SuperFin. Ich skład rdzeni ma być z kolei hybrydą tych na bazie Redwood Cove i Next Mont.