Reklama
aplikuj.pl

iPhone 14 z USB? Tak, ale…

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Od dłuższego czasu mówi się o ujednoliceniu ładowarek w Europie. Kwestia zmiany złącza tyczy się głównie Apple, które nadal uparcie korzysta z Lightning w smartfonach iPhone. Wygląda jednak na to, że seria 14 przejdzie na USB-C.

iPhone 14 z USB-C? Na to wygląda

Komisja Europejska dąży do ujednolicenia standardu ładowania w urządzeniach elektronicznych. Celem tego działania, ma być zmniejszenie ilości elektrośmieci i ułatwienie życia konsumentom. Złącze USB-C jest bowiem najbardziej uniwersalne i konieczność wyposażania w nie sprzętu pojawi się już w 2024 roku, gdy w życie wejdą nowe przepisy. O ile producenci urządzeń na Androidzie problemu mieć nie będą (tylko w niektórych budżetowcach trzeba będzie porzucić micro USB), tak Apple będzie miało spory problem. W ich sprzętach bowiem nadal dominuje złącze Lightning.

Czytaj też: motorola przygotowała nam istny wysyp nowych smartfonów: moto g200 5G i cztery inne modele

Test USB-C Baseus Simple Wisdom, USB-C Baseus Simple Wisdom, recenzja USB-C Baseus Simple Wisdom, przewody USB-C Baseus Simple Wisdom

Według iDropNews, kilka anonimowych podaje, że gigant z Cupertino wprowadzi złącze USB-C już w iPhone’ach 14. Są ku temu podobno trzy powody, a pierwszym są szybsze prędkości transferu dostępne z USB-C. Drugim powodem są oczywiście nowe przepisy, a trzecim – dbanie o środowisko. Jednak plotki mówią też, że nie cała seria iPhone 14 porzuci Lightning. USB-C ma trafić do dwóch najdroższych modeli, podczas gdy iPhone 14 i iPhone 14 Max pozostaną przy klasycznym złączu.