Reklama
aplikuj.pl

DuckDuckGo na Androida uniemożliwi aplikacjom śledzenie użytkowników

wyszukiwarka duckduckgo

Ruszyły testy beta nowej funkcji aplikacji DuckDuckGo na systemie Android. Nowość ma pozwolić na blokowanie zewnętrznych nazrzędzi śledzących, które mogą znajdować się w innych aplikacjach zainstalowanych na urządzeniu.

Funkcja App Tracking Protection w DuckDuckGo

Narzędzie o nazwie App Tracking Protection ma zapewnić lepszą ochronę przed zewnętrznymi narzędziami śledzącymi na urządzeniach z Androidem. Na razie trwają testy beta, więc funkcja dostępna jest jedynie dla nielicznego grona, ale docelowo zostanie ona wbudowana w przeglądarkę, która słynie z dbałości o prywatność użytkowników. Jeśli macie ochotę dołączyć do testów, możecie zapisać się do listy oczekujących w przeglądarce na swoim smartfonie.

Czytaj też: Smartfony Pixel 6 zbyt wolno się ładują. Google tłumaczy powód

poście na swoim blogu firma twierdzi, że App Tracking Protection blokuje oprogramowanie „śledzące, które identyfikuje w innych aplikacjach od firm zewnętrznych”. Po włączeniu, funkcja działa w tle i na bieżąco rozpoznaje, gdy jakaś aplikacja chce wysłać nasze dane do zewnętrznego modułu śledzącego i uniemożliwia jej to. Dodatkowo w samej apce DuckDuckGo będziemy mogli śledzić w czasie rzeczywistym blokowane elementy, a także sprawdzić, gdzie nasze dane miałyby trafić. Firma podkreśla jednak, że narzędzie nie jest tożsame z VPN, bo działa lokalnie, bezpośrednio na smartfonie.