Reklama
aplikuj.pl

Nowe statystyki dostaw GPU zaprezentowane. Co pokazują?

GeForce RTX 3000, EVGA Ci w tym pomoże

Firma analityczna Jon Peddie Research ujawniła wyniki dostaw GPU oraz CPU w III kwartale bieżącego roku. Gdyby nie NVIDIA, byłoby czerwono.

Czytaj też: AMD potwierdziło mobilne karty Radeon RX 6500M i RX 6300M z Navi 24

JPR tradycyjnie zaprezentował nowe statystyki dostaw GPU

Wedle zebranych informacji globalne dostawy procesorów graficznych dla komputerów PC (mowa zarówno o kartach graficznych, jak i iGPU) wyniosły 101 milionów. Ogólne dostawy GPU wzrosły o 12% względem III kwartału 2020 roku, ale jednocześnie spadły o -18,2% w porównaniu z II kwartałem. Wchodząc w szczegóły, dostawy realizowane przez AMD spadły o -11,4%, dostawy Intela o -25,6%, a dostawy NVIDIA wzrosły o 8,0%.

Czytaj też: Pierwsza walidacja LPDDR5X zakończona. Micron i MediaTek na prowadzeniu

Ogólny procent udziału AMD w rynku od ostatniego kwartału wzrósł o 1,4%, ale to NVIDIA spija śmietankę ze swoim 4,86-procentowym wzrostem. Z kolei udział Intela w rynku spadł o -6,2%. Po stronie procesorów dostawy wzrosły o 9,2% w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku, ale jednocześnie spadły o 23,1% względem poprzedniego kwartału.

Zapewne interesuje Was to, kiedy wreszcie będziecie mieli okazję kupić „tanio” kartę graficzną i wiecie co? Trochę na to poczekacie. Więcej o tym przeczytacie w moim wpisie karty GeForce RTX 3000 oraz Radeon RX 6000 są już z nami od roku, a ceny…