Reklama
aplikuj.pl

Serial Mass Effect powstanie, a gra może być za darmo

mass effect

Tego się nie spodziewał nikt. Pojawiły się pierwsze doniesienia na temat serialu Mass Effect! Do tego gra może być wkrótce dostępna bezpłatnie w ramach abonamentu Microsoftu.

Odcinek Mass Effect przed snem?

Wiele lat temu gracze rozważali, czy Mass Effect mógłby zawitać na srebrnym ekranie. Deweloperzy gry uznali jednak, że nie jest to możliwe, ponieważ film na dwie godziny nie oddałby w pełni tego uniwersum. Świat Mass Effect jest ogromny i przedstawienie tego wszystkiego w tak ograniczonym czasie tylko zaszkodziłoby marce, bo pominięto by wiele spraw i nie odtworzono dobrze jakości oryginalnych gier.

Czytaj też: Nagrody Golden Joystick Award 2021 rozdane. Pierwsze Dark Souls nagrodzone

Inna sprawa miałaby się jednak, gdy by Mass Effect stało się serialem… Tematu jednak nie poruszano od wielu lat, a tu nagle… niespodzianka! Portal Deadline doniósł, iż Amazon finalizuje już umowy z Electronic Arts, które mają umożliwić firmie nagranie serialu Mass Effect! Żadne szczegóły na temat tej produkcji nie są znane, ale wiemy, iż plany dotyczą serialu z aktorami, a nie anime.

Mass Effect za darmo w ramach Xbox Game Pass

Ciekawe informacje płyną również z Polski! Okazuje się, że redakcja serwisu xgp.pl przeglądając ofertę sklepu Microsoftu natknęła się na coś, czego zapewne jeszcze nie powinniśmy widzieć. Oryginalne odsłony (niezremasterowane) Mass Effect, Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3 są dostępne w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Czytaj też: Deweloper CDP RED wypowiedział się o „wyciętej” zawartości Cyberpunk 2077

Odświeżone gry w formie Mass Effect Edycja Legendarna nie są jeszcze w ten sposób dostępne, ale w polskim sklepie okładka gry otrzymała oznaczenie „Game Pass” widoczne w dolnym prawym rogu. Sugeruje to, że zestaw powinien być dostępny w ramach abonamentu. Oczywiście tak nie jest, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu, aż trzy odświeżone, doskonałe gry trafią za darmo do graczy bawiących się na Xbox One oraz Xbox Series.