Reklama
aplikuj.pl

Radeony RX 6000 podrożeją jeszcze bardziej. Wszystko przez AMD, a raczej TSMC

test Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC, recenzja Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC, opinia Asus Radeon RX 6600 XT ROG Strix OC

Na forach Board Channels pojawiła się informacje, wedle to której AMD poinformowało swoich klientów (firmy pokroju AMD, Gigabyte, czy ASUS), że ma zamiar zwiększyć cenę swoich kart graficznych. To z kolei oznacza, że Radeony RX 6000 podrożeją jeszcze bardziej.

Czytaj też: Znamy specyfikację tanich Radeonów nowej generacji od AMD

Przez wzrosty kosztów produkcyjnych u samego źródła, Radeony RX 6000 podrożeją

Ponoć AMD podniosło ceny procesorów graficznych dla kart Radeon RX 6000 o 10%, co sprawi, że będą one w praktyce kosztować od 20 do 40 dolarów, czyli 85-180 zł więcej. Nowe ceny wejdą w życie wraz z następną dostawą GPU do partnerów, a ci z pewnością zrekompensują sobie te zwiększone koszty stosownymi podwyżkami finalnych produktów.

Czytaj też: AMD szykuje tanie karty graficzne. Mowa o Radeon RX 6500 XT i RX 6400

Idealnie na tegoroczne święta i idealnie na moment, w którym po raz pierwszy od wielu miesięcy rodzina AMD Radeon RX 6000 była średnio tańsza od kart konkurencji. Jednak wbrew pozorom, ta podwyżka nie jest przejawem pazerności AMD. Przynajmniej taką narrację próbuje się utrzymać, wskazując na wzrosty cen w fabrykach TSMC, które rzeczywiście w ostatnim czasie miały miejsce.