Reklama
aplikuj.pl

Google dodaje do kolejne języki do aplikacji Look to Speak

look to speak

Google coraz bardziej skupia się na usługach, których celem jest ułatwienie dostępu osobom z niepełnosprawnościami. Świetnym przykładem jest właśnie apka Look to Speak, umożliwiającą osobom z problemami z komunikacją wokalną rozmowy za pomocą oczu. Teraz firma dodała do niej kolejne 17 języków.

Coraz więcej osób może porozumiewać się przy pomocy Look to Speak

Aplikacja została stworzona dla każdego, kto ma problemy wokalne, a także motoryczne, które uniemożliwiają wpisanie słowa np. na telefonie lub używanie języka migowego. Za pomocą oczu możemy wybierać podane przez apkę słowa, które później zostaną wypowiedziane przez smartfon lub tablet. Dzięki prostocie działania, korzystać może z niej każdy posiadacz urządzenia z Androidem.

Czytaj też: vivo zapowiada kolejny smartfon. Co zaoferuje vivo Y76 5G

No dobra, nie każdy, bo niestety nadal Look to Speak nie obsługuje języka polskiego. Jednak widać, że Google sukcesywnie dodaje do aplikacji kolejne języki, więc z czasem powinniśmy się doczekać także naszego. Wraz z nową aktualizacją dodano: arabski (nowoczesny standardowy arabski), bengalski, niemiecki, hiszpański (Hiszpania), hiszpański (latam), francuski, hindi, indonezyjski, włoski, japoński, koreański, marathi, portugalski, tamilski, telugu, urdu i wietnamski.