Reklama
aplikuj.pl

Możecie pożegnać uproszczony tryb samochodowy Spotify Car View

Oto Spotify Greenroom, czyli konkurencja dla Twitter Spaces i Clubhouse

Po dwóch latach po prowadzeniu Car View, ten uproszczony tryb samochodowy Spotify pożegna się raz na zawsze z naszymi smartfonami. To już oficjalne, a poinformował o tym jednego z użytkowników zaskoczonego brakiem trybu Car View w aplikacji moderator firmy, który stwierdził że ten brak jest „konieczny aby ustąpić miejsca nowym innowacjom”.

Spotify wycofuje Car View. Żegnamy uproszczony tryb samochodowy

W 2019 roku Spotify ogłosiło specjalny tryb Car View, który zdecydowanie skutecznie zapobiegał rozpraszaniu kierowców podczas jazdy. Po połączeniu się telefonu z samochodem przez Bluetooth z interfejsu znikały zbędne elementy, takie jak przyciski menu i okładki albumów. Zamiast nich aplikacja Spotify zapewniała duże przyciski do wstrzymywania i odtwarzania muzyki, czy przeskakiwania między utworami.

Czytaj też: Vanguard pokazał nowe plecaki fotograficzne Veo. Oto modele Active i Adaptor

Teraz jednak Spotify zaczęło wycofywać Car View ze swojej aplikacji, a wspomniany moderator (via Android Police) zasugerował użycie Asystenta Google do sterowania Spotify bez użycia rąk, co działała również podczas nawigacji z Google lub Apple Maps. To zresztą pewnie powód, dlaczego firma zdecydowała się na taki krok, bo teraz istnieje wiele innych sposobów obsługi odtwarzania muzyki w samochodach. Przykładowo przy samochodach z CarPlay lub Android Auto, sterowanie najlepiej realizować poprzez wyświetlacz na desce rozdzielczej, a przy tych starszych po prostu z poziomu kierownicy.

Czytaj też: Test klawiatury mechanicznej Genesis Thor 400 RGB

Niektórzy doszukują się też w tym podejściu Spotify próby nakłonienia ludzi zwłaszcza ze starszymi samochodami do zakupu Car Thing za 80 dolarów.