Reklama
aplikuj.pl

2,7 miliona za jacht w metaverse. Panie i panowie – to już się dzieje

jacht w metaverse

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak to metaverse ma stać się bardzo, ale to bardzo lukratywną branżą, bo jej wycena może wynieść nawet bilion dolarów. Nie wierzycie? Spójrzcie na kolejny przykład wydawania majątku na cyfrowe dobro, bo ktoś właśnie zapłacił 2,7 miliona za jacht w metaverse.

Czytaj też: Facebook tworzy metaverse. Wirtualną rzeczywistość mają kreować tysiące pracowników

Sprzedano jacht w metaverse za 2,7 miliona złotych

Na początku tego miesiąca ktoś zapłacił prawie 2,5 miliona dolarów na cyfrową działkę w Decentraland, a teraz ktoś wydał 65000 dolców na jacht w metaverse o nazwie The Sandbox. Jednak nie był to byle jaki jacht, bo ten superluksusowy ze stanowiskiem dla DJ-a, lądowiskiem dla helikopterów, czy wanną z hydromasażem. Transakcja obejmowała token NFT w metaverse, w którym „gracze mogą budować, posiadać i zarabiać na swoich doświadczeniach w grach”.

Czytaj też: Następny Internet, czyli plan Facebooka na stworzenie metaverse. Ten może zmienić nasze życie

Ten wyłącznie wirtualny jacht został zaprojektowany przez Republic Realm, platformę innowacyjną i inwestycyjną metaverse i NFT, jako część kolekcji Fantasy. Sam w sobie jest ponoć najdroższym dobrem cyfrowym na całej platformie. Oto więc nadchodzą czasy, w których cyfrowe przyjemności wchodzą na zupełnie nowy poziom, jako że ktoś jest w stanie wydać już nie tyle kilkaset złotych na skórki, czy pakiety z walutą premium, a całe miliony. Jak to się skończy? Przyszłość pokaże.