Reklama
aplikuj.pl

Sony szykuje nowy kontroler, ale nie do PlayStation?

sony kontroler

Wygląda na to, że coraz więcej firm dostrzega potencjał drzemiący w grach mobilnych. Dzięki ujawnionemu patentowi dowiedzieliśmy się, że jedną z nich może być Sony, szykując specjalny kontroler.

Sony szykuje kontroler, który połączy się ze smartfonem?

Smartfony do gier stają się coraz popularniejsze, przynosząc ze sobą wysoką wydajność i umożliwiając granie w naprawdę wymagające i złożone tytuły. Dlatego trudno się dziwić, że Sony zobaczyło w tym okazję dla siebie. Firma opatentowała bowiem nowy kontroler, z wyglądu przypominający pada do PlayStation, jednak o zupełnie innym przeznaczeniu. Urządzenie miałoby się łączyć ze smartfonem i umożliwiać komfortową rozgrywkę, z dostępem do znanych z kontrolera do PS przycisków. Po środku konstrukcji znalazło się miejsce na smartfona.

Nie wiadomo jednak, czy będzie to kontroler kompatybilny z każdym dowolnym smartfonem. Istnieje możliwość, że będzie to urządzenie Xperia Play, oferujące dostęp do usługi PS Now i funkcje smartfona, albo akcesorium do smartfonów Xperia. Oczywiście jest też opcja, że taki kontroler nigdy nie powstanie, ale będziemy uważnie śledzić doniesienia na ten temat.