Reklama
aplikuj.pl

Premiera NIU MQi GT Evo. To najszybszy skuter elektryczny rodziny MQi

Premiera NIU MQi GT Evo, najszybszy skuter elektryczny marki

Na targach EICMA 2021 firma NIU miała wiele do pokazania, ale wśród nowych pojazdów elektrycznych firmy (rowerów, hulajnóg i skuterów), najbardziej wyróżnia się NIU MQi GT Evo, czyli najszybszy skuter elektryczny marki.

Elektryczny skuter NIU MQi GT Evo

Elektryczny skuter MQi GT Evo od NIU rozpędza się do nieosiągalnego wcześniej dla skuterów tego producenta poziomu 100 km/h maksymalnej prędkości. Zawdzięcza to silnikowi elektrycznemu w piaście o mocy 5 kW (6,7 KM), którego zasila para akumulatorów 72 V 26 Ah o zasięgu do 85 km, zapewniając mu rekordowe poziomu napięcia w historii NIU.

Czytaj też: Rosjanie zapewnili starej Ładzie podwójne zawieszenie. Jaki był tego efekt?

Ponoć zaprojektowano go z myślą, żeby „sprawiał radość od momentu wciśnięcia przepustnicy”, ale jego osiągi i tak nie powalają, bo do 60 km/h rozpędza się w mniej, niż sześć sekund. To z jednej strony świetny wynik, ale co najważniejsze, zapewnia NIU miejsce na ulepszenia i rozwijanie swojej oferty dalej i dalej w sferze modeli miejskich.

Czytaj też: Nissan Ambition 2030. Firma zapowiada ambitne plany nawet względem akumulatorów

MQi GT Evo od NIU doczekał się też bezkluczykowego rozruchu, elektrycznej blokady kolumny kierownicy, funkcji udostępniania poprzez aplikację, czy całkowicie nowy kolorowy wyświetlacz TFT. To świetne połączenie, jak za cenę 4999 euro w Europie.