Reklama
aplikuj.pl

Co nowego w Chrome OS 96?

Co nowego w Chrome OS 96?

Zgodnie z nowym cyklem wydawniczym, dostajemy kolejną wersję Chrome OS. Warto więc przyjrzeć się nowościom, jakie wprowadzi numer „96”.

Wraz z nową wersją, Chrome OS przechodzi na comiesięczny cykl wydawania aktualizacji, zgodnie z tym, co Google zapowiedziało jeszcze w czerwcu. Z tego powodu, w pojedynczych aktualizacjach może nie będzie aż tak dużo nowości, ale będą one pojawiać się o wiele częściej.

Chrome OS 96 – nowości

Najistotniejsze zmiany objęły aparat. Aplikacja umożliwia skorzystanie z tylnej kamery w urządzeniu w celu łatwiejszego skanowania dokumentów, dzięki automatycznemu wykrywaniu krawędzi kartki (opcjonalnie). Pojawia się się nowy D-pad, dający możliwość ustawienia kąta i wycięcie zdjęcia, dla osób korzystających z zewnętrznych kamer. trwają też testy nowych komend dla Asystenta Google, takich jak „zrób zdjęcie”, „nagraj wideo” czy „zrób Selfie”, ale na wdrożenie tego trzeba poczekać do przyszłego roku.

W aplikacjach na Androida i arkuszach udostępniania pojawiła się opcja „Udostępnij w pobliżu”. W systemie Chrome OS 96 dostępna jest nowa strona Powiadomienia w Ustawienia > Aplikacje, która wcześniej była dostępna tylko w Szybkich ustawieniach, umożliwiając natychmiastowe włączanie/wyłączanie. Dodatkowo w :zarządzaj aplikacjami” pojawiła się sekcja „Otwieranie obsługiwanych linków”, dająca możliwość określenia, w jaki sposób otworzymy adres URL.