Reklama
aplikuj.pl

Zapomnisz odpisać na SMS-a? Wiadomości Google upomną się o odpowiedź

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Chyba każdemu nie raz zdarzyło się zapomnieć odpisać na jakiegoś SMS-a lub zwyczajnie nie chcieć tego robić. Tak czy inaczej, wiadomość pozostawała bez odpowiedzi. Google uznało, że tak dłużej być nie może i w swojej aplikacji postanowiło wprowadzić przypomnienia.

Wiadomości Google przypomną nam o konieczności odpisania na SMS-a

Zwyczajne pogrubienie, a nawet dodatkowa kropka, chyba nie wystarczają Google jako odpowiednie oznaczenie nieprzeczytanych wiadomości. Trzeba jeszcze przypomnieć o odpisaniu, bo użytkownik może zapomnieć. Owszem, taka funkcja może być przydatna, bo często się zdarza, że wyleci nam to z głowy, jednak czasem zwyczajnie nie chcemy odpowiadać – temat się wyczerpał, nie ma potrzeby pisania kolejnej wiadomości.

Wiadomości Google dostaną dwa rodzaje powiadomień, na szczęście opcjonalnych, więc wcale nie musimy z nich korzystać. Jedno powiadomienie będzie dotyczyło wiadomości mogących wymagać odpowiedzi, drugie – wątków, które należałoby kontynuować. Decyzję podejmie za nas aplikacja.

Na razie funkcjonalność ma trafić do wersji beta Wiadomości Google, więc jeszcze nie wiadomo, kiedy pojawi się u wszystkich użytkowników.